Понеділок, 19 Вересня, 2022
Бiльше

  На Київщині після окупації було знайдено багато доповідних записок щодо Православної Церкви України

  Відходячи з Київщини, російські військові залишили по собі не лише пограбовані та розтрощені житлові будинки та об’єкти соціальної інфраструктури, але й документи, в яких, зокрема, були й певні інструкції з приводу їхньої поведінки відносно місцевого населення. А також плани щодо того, що вони робитимуть з храмами Православної Церкви України.

  Розповідаючи про це в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк, зазначила, що співпрацюючи з колаборантами, окупанти складали списки людей з проукраїнською позицією. Окрім того, вони збирали дані по кожному священнику, вказуючи у окремих списках, як ті налаштовані.

  Після того, як вони відійшли, було також знайдено документи на кшталт “записок бравых российских солдат”. Серед них було дуже багато доповідних записок з приводу Православної Церкви України. Як вона з’явилася, хто її, скажімо так, лобіював, а також списки осіб, які її формували. До речі, там серед інших згадується і Порошенко. Усіх, хто був причетним до створення Православної Церкви України, віднесено до “врагов народа” для росіян. Окрім того, вони збирали дані по кожному священнику, вказуючи у окремих списках, як ті налаштовані.

  Чи ось, скажімо, що пишуть про Православну Церкву України: “Масштабный раскол православия на Украине в годы независимости был осуществлен политиками националистических взглядов дважды: в 1992 году и 2018. В 92-ом году усилиями президента Кравчука и группы народных депутатов из западной Украины была создана раскольническая неканоническая православная церковь Киевского патриархата во главе с Филаретом. В 2018 году президентом Украины Порошенко вместе с Константинопольским патриархом Варфоломеем была создана православная церковь на Украине во главе с Епифанием. Также неканоническое образование. Задача: способствовать переходу – подчеркнуто, неканонических религиозных приходов (тоже подчеркнуто) УПЦ КП и ПЦУ вместе с храмами (подчеркнуто) в состав канонической УПЦ…

  До речі, написано все це було від руки у зошиті в клітинку.  За словами Смаглюк, ці записки будуть передані правоохоронцям.

  “Вони ж ще залишали послання в школах чи інших соціальних об’єктах, де розташовувалися. Я бувала в місцях їхньої дислокації. Наприклад, у Немішаєвому вони розташувалися в поліклініці, там після них такий срач залишився – це страшне. Стоять банки відкриті з огірками, капусняк, ковдри валяються якісь, вибиті вікна, все розповіла Смаглюк.

  Найсвіжіше

  Популярне