Вівторок, 31 Січня, 2023
Бiльше

  У Бучі окупанти вбивали людей за заздалегідь складеними списками – мер

  У місті Буча Київської області російські окупанти вбивали місцевих жителів за складеними списками. Серед іншого, ворог шукав активістів, учасників АТО та чиновників.

  Про це повідомив мер міста Анатолій Федорук у коментарі канадському телеканалу CBC, йдеться у Facebook Бучанської міськради.

  Можливо, список прізвищ допомагали складати місцеві колаборанти.

  “У них були списки – я бачив ці списки. Не власноруч вони були написані. Хтось із місцевих надиктував. Можливо, якісь колаборації були. Тобто вони заздалегідь знали, до кого йдуть, на яку адресу, і що це за людина”, – сказав Федорук.

  За його словами, серед людей, які мали бути вбиті, були прізвища чиновників.

  “Оскільки ми в передмісті столиці, то тут велика кількість чиновників проживала, політиків. Слава Богу вдалося, з тих можливостей, які були, виїхати з Бучі, то вони (окупанти – УНІАН.) задовольнялися тими, хто залишився. Здебільшого це були. активісти, особливо учасники АТО”, – додав Федорук.

  Федорук додав, що окупанти діяли за вказівками вищого військового керівництва Росії, адже їх після подій у Бучі нагородили.

  Нагадаємо, під час окупації Бучі Київської області російські війська безжально вбивали мирних жителів, хоча Міноборони РФ постійно заявляє, що не причетне до воєнних злочинів у передмісті столиці. Водночас, було опубліковано відео, на якому видно військових країни-агресора поруч із тілами українців.

  Судмедексперти виявили у тілах українських загиблих дрібні снаряди. Їх росіяни застосовували проти мирних людей у Бучі та Ірпені. У більшості жертв уламки знаходили в черепі й грудях.

  Найсвіжіше

  Популярне