Середа, 25 Травня, 2022
Бiльше

  Як львівські церкви Московського Патріархату переходять до Православної Церкви України

  Після початку повномасштабної війни все більше церков, що належать до Московського патріархату, переходять до Православної Церкви України. Як це зробити, розповідає Йов Ольшанський, настоятель Львівського Свято-Воскресенського Новоафонського чоловічого монастиря, який сам нещодавно приєднався до ПЦУ.

  Процес переходу був досить не простим. Рішення про перехід до ПЦУ було прийнято у перший день війни після заяви глави УПЦ МП щодо війни з росією, передає lviv.media

  «Перехід ініціює глава парафіяльної ради. Наш монастир не був юридично зареєстрований, а існував як академічна структура УПЦ МП. На загальних зборах громади разом з секретарем УПЦ МП та передставники нашої нової єпархії відбувся перехід загальним голосуванням громади», — пояснює отець Йов Ольшанський.

  Однак «відпустити» Новоафонський чоловічий монастир, за словами настоятеля, УПЦ МП не хотіла. Реакція львівського голови УПЦ МП митрополита Філарета не забарилася. На прохання настоятеля монатиря відреагувати на війну, Філарет назвав його «ненормальним». Крім того, Йов Ольшанський розповів, що його залякували та шантажували.

  Водночас, настоятель монастиря зазначив, що церва — це не феодальна структура і кожна людина має право робити свій вибір.

  Найсвіжіше

  Популярне