Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Сьогодні Велика п’ятниця – найскорботніший день для християн

  У Велику п’ятницю Церква згадує неправедне осудження синедріоном Ісуса Христа. Це найскорботніший день для християн, тому що саме в п’ятницю Христос добровільно віддав Себе на хресну смерть заради людей. Страсна п’ятниця – також найпісніший день року.

  На Богослужінні згадується час, коли Ісус Христос віддав на Хресті свій дух Богу Отцю, а тайні Його учні — Йосиф Ариматейський і Никодим — випросили дозвіл у Пилата та зняли з хреста для поховання Пречисте Тіло Господнє (Ів. 19,8-10).

  В усіх храмах з вівтаря виноситься плащаниця — зображення зняття з хреста Тіла Господнього.

  Служиться Велика Вечірня, на ній читається Євангеліє від св.Матфея про страсті і смерть Ісуса Христа, від суду у Пилата до поховання у гробі Йосифа. Коли починають співати стихири, процесія виходить з хрестом і хоругвами з церкви, священики несуть плащаницю. Обхід довкола церкви символізує похорон Ісуса Христа. В стихирах проявляється глибокий жаль і співчуття з причини смерті Спасителя.

  Після завершення обходу процесія повертається до храму, де на стіл покладається плащаниця, що зображає гріб Господній.

  У Великі п’ятницю й суботу віруючі йдуть до плащаниці, щоб вклонитися Спасителеві.

  Виключенням став цей рік, коли через пандемію усі повинні залишаються вдома. За рішенням настоятелів храмів, церкви можуть бути відчиненими і люди все ж матимуть можливість піти до плащаниці (без цілування), однак з дотриманням усіх правил безпеки: маски та дистанція. Очевидно, цьогоріч це не буде велелюдне паломництво, оскільки у багатьох містах України введено посилений карантинний режим.

  У дні Страсного тижня віруючим належить суворо постити «заради страстей Христових», які Він перетерпів за гріхи людства. Окрім того, посиленим постом християни намагаються гідно підготуватися до зустрічі з Воскреслим Христом. Також протягом Страсного тижня всі християни, які протягом посту ще не сповідалися і не причащалися, мають це обов’язково зробити — в будь-який день зранку, окрім п’ятниці.

  Найсвіжіше

  Популярне