Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  На Кіріла подадуть до Міжнародного кримінального суду за співучасть у звірствах російської армії

  Правозахисна організація “Права людини без кордонів”, центральний офіс якої розташований у Брюсселі, звернулася до прокурора Міжнародного карного суду Каріма А.А. Хану, КС, розпочати процедуру із притягнення до відповідальності Владімира  Міхайловіча Гундяєва, відомого як Патріарха Московського та всієї Русі Кіріла.

  Про це йдеться на офіційному сайті організації.

  Текст звернення виклав у себе на Фейсбуці архиєпископ Євстратій (Зоря).

  На думку правозахисників, Гундяєв винен у тому, що “надихав, розпалював, виправдовував, допомагав скоєнню та підбурював до військових злочинів (ст. 8 Римського статуту) та злочинів проти людства (ст. 7 РС), які були скоєні та скоєні російськими збройними силами в Україні.

  У звіті, поданому прокурору, зібрано дії та публічні заяви Патріарха Кирила, які можуть бути кваліфіковані як зазначені злочини. Заявники також стверджують, що відразу після вступу Путіна на посаду Президента у 2000 році, між ним та Патріархом Кірілом було укладено негласну угоду, за якою “Путін підтримував відновлення колишньої слави Церкви та будівництво незліченних храмів, а Кирил забезпечував би для нього дипломатичні зв’язки та підтримку народу Росії”.

  Заявники також посилаються на рішення Міжнародного кримінального суду у справі Бемби та інших від 19 жовтня 2016 року, з приводу того, що можна вважати “підбурюванням” до скоєння злочину, і вважають, що ця ухвала цілком відповідає ролі Патріарха Кіріла у військових злочинах російських збройних сил.

  Найсвіжіше

  Популярне