П’ятниця, 7 Жовтня, 2022
Бiльше

  У Мелітополі окупанти викрали з пошти гроші на пенсії та субсидії

  13 квітня російсько-окупаційні війська в тимчасово окупованому Мелітополі викрали в «Укрпошти» гроші, що були призначені на виплату пенсій, допомог і субсидій літнім громадянам та особам з-поміж вразливих верств населення, які потребують підтримки від держави.

  Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

  Вона зауважила, що війська рф, зазіхнувши на належні громадянам пенсійні та соціальні кошти, порушили їхнє право на мирне володіння своїм майном і залишили українців без засобів існування, спровокувавши гуманітарну кризу на окупованих територіях.

  «Заволодіння будь-яким майном без згоди його власника для особистого користування є мародерством, що, відповідно до Римського статуту міжнародного кримінального суду, є воєнним злочином. Будь-яка особа, яка здійснила таку дію, несе відповідальність і має бути покарана», — наголосила омбудсменка.

  Вона закликала Координатора ООН по кризовій ситуації в Україні та Міжнародний Комітет Червоного Хреста забезпечити надання гуманітарної допомоги мешканцям окупованих територій, які опинилися на межі гуманітарної катастрофи — зокрема й міста Мелітополя. Крім того, Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму з проханням взяти до уваги ці факти порушень рф прав людини.

  Найсвіжіше

  Популярне