Понеділок, 27 Травня, 2024
Бiльше

  Прихожани смілянської церкви зібрали майже 1000 підписів, щоб перейти до ПЦУ

  Ініціативна група вірян у мікрорайоні Гречківка, що в Смілі, змушена боротися за перехід релігійної громади до ПЦУ, пише Прочерк. Церква збудована коштом парафіян. Вчителька історії місцевої школи Світлана Стовба організувала парафіян, аби позбутися московського патріархату і приєднатись до ПЦУ.

  – Усі парафії міста заявили про перехід із УПЦ МП до ПЦУ, а наш отець Роман не схотів, – розповідає Світлана Стовба. – До нашої церкви почали з’їжджатися прихожани інших церков і Сміли, і інших парафій, які вже перейшли до ПЦУ, вони хочуть залишатися у МП і створили тут у нас свій осередок.  Коли ми почали обурюватися, батюшка до нас підійшов і сказав, що не планує переходити до ПЦУ, а також повідомив, що і досі у молитвах згадує Кирила. Його прихильники казали, що українською мовою службу не можна вести, бо цією мовою можна тільки матюкатися. А представник черкаської єпархії порадив не спішити переходити, бо ще невідомо, чи Україна переможе. Ми поставили його перед вибором: або переходить разом із громадою, або громада перейде без нього, оскільки церкву будувала громада.

  Після цих слів ініціатори за 10 хвилин зібрали близько 200 осіб для зборів і провели їх за участі представників міської влади. Згодом між сиренами та тривогами обійшли за три дні більше тисячі осіб, з них  980 осіб підписали «за», 21 – утрималися, жодного голосу проти переходу до УПЦ не зафіксовано. Протокол зборів та довідку із результатами опитування ініціативна група передала заступнику міського голови Карло. Батюшка тепер проводить службу в себе вдома.

  – Тим часом у храмі досі серед ікон висить  ікона царської сім’ї Миколи ІІ у людський зріст. Більше ми цього в своїй громаді не терпітимемо, – додає Світлана.

  Найсвіжіше

  Популярне