П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  Російським солдатам, що були в Чорнобилі, залишилося жити максимум рік – міністр енергетики

  Всі окупанти, які перебували у Зоні відчуження, отримали великі дози опромінення, їхня військова техніка також заражена.

  Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, передає пресслужба відомства.

  “Невігластво російських солдат зашкалює так само, як дозиметри, якими ми перевіряли радіаційний фон в місцях дислокації загарбників. Вони копали голіруч грунти, заражені радіацією, набирали радіоактивний пісок в мішки для укріплень, дихали цим пилом. Після місяця такого опромінення їм залишився максимум рік життя. Точніше, не життя, а повільного помирання від хвороб”, – заявив міністр.

  Він повідомив, що російській військові розграбували станцію, адміністративні приміщення, виносили все – від посуду до запчастин і приладів.

  “Заражений не лише весь особовий склад окупантів і “трофеї”, а й вся військова техніка, що пройшла через Чорнобиль, – близько 10 тисяч одиниць. Кожен російський солдат привезе частинку Чорнобиля додому. Живим або мертвим”, – сказав Галущенко.

  Він також зазначив, що метал добре піддається опроміненню і переносить радіацію. Це загрожує радіоактивним зараженням всім, хто контактуватиме з майном чи технікою з ЧАЕС.

  “Росіяни несуть смерть усім: українців вбивають бомбами, а своїх – радіацією з ЧАЕС”, – заявив міністр.

  Найсвіжіше

  Популярне