Субота, 21 Травня, 2022
Бiльше

  У Київській області в результаті обстрілу зруйновано храм УПЦ МП

  У Загальцях Київської області через обстріл зруйновано Миколаївський храм Української Православної Церкви.
  Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

  Село було довгий час під окупацією, зв’язку з ним не було, і точний час знищення храму невідомий. Імовірно, це сталося у 20-х числах березня. Сам отець Сергій проживав із сім’єю недалеко від Загальців, у сусідньому селищі. З приходом військ РФ сім’я священика через бої змушена була майже цілодобово сидіти у підвалі, але потім їм у складі автомобільної колони вдалося евакуюватися.

  За словами о. Сергія, Миколаївська громада існувала з початку 1990-х років і включала близько 50 активних парафіян. На великі свята в церкві та біля неї (сам храм був невеликим) збиралося кілька сотень людей із 2000 мешканців у Загальцях.

  Останнім часом парафія намагалася збудувати новий храм, який знаходиться за півкілометра від старого. Але там лише залито фундамент та зведено стіни. У якому стані ця будівля після боїв, наразі невідома.

  “Загальці дуже постраждали від окупації. Парафіяни розповідають, що в когось просто вибиті вікна, а в деяких на місці будинку одна велика вирва. Головне, щоб усі були живі, про це молимося. Як тепер служитимемо, поки не знаю. Мабуть, доведеться на вулиці”, – сказав священик.

  Найсвіжіше

  Популярне