П’ятниця, 7 Жовтня, 2022
Бiльше

  «Бучанська різанина»: як Росія прагне уникнути відповідальності

  Напередодні засідання Ради Безпеки ООН 5 квітня, темою якого стали злочини російських окупантів в український Бучі, РФ намагалась скликати альтернативне засідання зі своїм «баченням» цих жахливих подій. Очікувано, Москва не знайшла підтримки серед інших членів Радбезу.

  Те, що 3 квітня писали і казали про «Бучанську різню» російські засоби масової дезінформації для внутрішнього споживання, уже наступного дня Кремль вкинув у закордонні соціальні мережі та медіа. І робитиме це й надалі, повідомляє spravdi.gov.ua

  Наративи, які закладають росіяни:

  У французькому інформаційному полі російська пропаганда цинічно стверджує, що це брехня, щоб підштовхнути Захід до війни. «Les zombies de Boutcha sont le dernier fake de Zelensky pour nous pousser dans la guerre» – «Зомбі Бучі – це останній фейк Зеленського, який штовхає нас на війну».

  У німецькому просторі російська пропаганда використовує словосполучення «ukrainischen Fälschung» – українська підробка.

  Але основними наративами роспропаганди залишились старі та перевірені часом «хіти»: «ихтамнет» та «а ви доведіть, що це ми», за аналогією зі збитим авіалайнером MH17.

  Цього разу до них додались такі тези: «все це зробили українські нацисти» (як і в історії з драмтеатром в Маріуполі), а усі фото та відео «постановочна і зроблена на замовлення західних режисерів провокація».

  Насправді ж провокація – це смішний підірваний УАЗік «начальника міліції» окупованого Донецька перед початком війни. А зроблене в Бучі називається воєнним злочином.

  Фейк РФ про те, що неможливо «довести, що такі злочини дійсно мали місце».

  Те, що було неможливо в умовах військових дій та окупації, стало можливим після ганебної втечі російських катів. 4 квітня в Бучі вже працювали журналісти багатьох міжнародних медіа, які все й зафіксували. 

  Також українські та міжнародні слідчі приступили до документування злочинів.

  Ці та інші “вкиди” про Бучанську різанину здійснюються, як і ситуації з терактом проти МН17, з однією метою: «забалакати» трагедію, змусити сумніватись в злочині, нівелювати суспільний резонанс і міжнародне обурення.

  Гадаємо, що ці та багато інших історій-свідчень стануть у нагоді тим, хто ще сумнівається:

  Увесь цей масив свідчень підтверджує тільки одне: мирних жителів України вбивали росіяни.

  Різанина в Бучі має кваліфікацію в міжнародному праві як «воєнний злочин» та «злочин проти людяності» і терміну давності не має. Виконавців різанини вже знаходять. Створюються бази даних осіб, яким будуть висунуті офіційні обвинувачення. Низка країн Заходу допоможе Україні, надіславши своїх слідчих, експертів, прокурорів. Буде створено «спецгрупу Буча».

  Російську Федерацію вже планують виключити з Ради ООН з прав людини. Рішення підтримують у США та Великій Британії. Це питання буде на розгляді 6 квітня.

  Справді, про які права людини йдеться, якщо російські війська вчинили таке з цивільними людьми, які просто хотіли ЖИТИ.

  Найсвіжіше

  Популярне