Середа, 25 Травня, 2022
Бiльше

  Взуття на березі Дунаю: В Будапешті пройшла акція вшанування пам’яті загиблих у маріупольському драмтеатрі

  Сьогодні в Будапешті відбулася акція вшанування пам‘яті загиблих у Маріуполі, де росія влаштувала варварство, якого Європа не знала з часів Другої світової війни.

  Про це написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на власній сторінці у Фейсбук.

  «Акція в Будапешті відбулася біля меморіалу «Взуття на березі Дунаю», який вшановує пам’ять угорських євреїв, безжально знищених нацистами. Перед вбивством вони змушували людей знімати взуття», – повідомив міністр.

  Сьогодні поруч із бронзовою скульптурою з’явилося 300 пар ношеного взуття. В пам‘ять про щонайменше 300 жінок, дітей і людей похилого віку, яких вбила російська авіабомба, скинута нелюдами на сховище у Драматичному театрі в центрі Маріуполя.

  «Активістів на цю акцію надихнула промова Президента Зеленського. Кілька днів тому він згадував це особливе місце у зверненні на саміті ЄС. Він закликав усвідомити, що звірства росіян в Маріуполі зараз, у 21 сторіччі, нічим не відрізняються від звірств нацистів у Будапешті в 1944-1945 роках. Цей заклик відгукнувся в серцях не лише українців, але і багатьох європейців та угорців», – розповів Дмитро Кулеба.

  Очільник українського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що нинішній меседж України простий. Європейські лідери з року в рік повторюють «Ніколи знову». Але історія вже повторюється, просто зараз, на наших очах. Тому зараз мало співчувати, потрібно конкретними справами довести, що справді «Ніколи знову».

  «А для цього ми закликаємо партнерів: запровадьте ще більше ще жорсткіших санкцій, дайте Україні усю необхідну зброю, заженіть Росію в ще глибшу ізоляцію, підтримуйте Україну в усьому до самої нашої перемоги», – написав Кулеба.

  Наостанок міністр закордонних справ України висловив вдячність українській асоціації Українська асоціація «Єдність», посольству України в Угорщині, всій українській громаді та організаторам за цю важливу акцію.

  Найсвіжіше

  Популярне