Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Поблизу ЧАЕС палають 10 тисяч гектарів лісу: російські окупанти не дають рятівникам розпочати гасіння пожежі

  У зоні відчуження в районі Чорнобильської атомної станції через бойові дії горить понад 10 тисяч гектарів лісів, зафіксовано 31 пожежу, що спричиняє підвищений рівень радіоактивного забруднення повітря.

  Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Фейсбук.

  «Контроль і гасіння пожеж неможливі через захоплення зони відчуження російськими військами. Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонуклідів, які переносяться вітром на значні відстані. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі та краінам Європи», – наголосила омбудсменка.

  За її словами, через вітряну та суху погоду інтенсивність і площа пожеж збільшаться, що може спричинити надмасштабні пожежі, з якими важко впоратися навіть у мирний час.

  Більш того, полум’ям можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які знаходяться на території Чорнобильської зони.

  Уповноважена ВРУ з прав людини звернулась до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з проханням якнайшвидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб запобігти непоправних наслідків не лише для України, але й для всього світу.

  «Попередити катастрофічні наслідки можна лише шляхом негайної деокупації російськими військами території. Тому закликаю міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на російську федерацію для припинення воєнної агресії проти України та деокупації зон підвищеної небезпеки», – написала Людмила Денісова.

  Найсвіжіше

  Популярне