Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  «Ми натхненні й захоплені успіхами ЗС України та її громадян», – генерал США Бен Ходжес

  Як у США оцінюють протистояння України російським окупантам, наскільки реальні погрози владіміра путіна застосувати ядерну зброю і що на нього чекає в разі нападу на одну з країн НАТО – в бліц-інтерв’ю РБК-Україна розповів колишній командувач силами США в Європі, відставний генерал Бен Ходжес.

  – Як Захід оцінює успіхи української армії в протистоянні з росіянами? Чи є ознаки того, що Україна зможе захистити себе без втручання ззовні?

  – Ми всі захоплені і натхненні успіхами Збройних Сил України та її громадян. Я вважаю, що російська армія досягне піку на наступному тижні, і що зараз ми знаходимося у вирішальній фазі цієї кампанії.

  – Наскільки вірогідний сценарій, при якому Путін застосує ядерну зброю проти України або країн Заходу? Це єдине, що стримує НАТО від прямої військової допомоги? 

  – Думаю, що це можливо, але малоймовірно. Також я вважаю, що ми, Захід, були занадто обережні, коли мали справу з Кремлем.

   Як ви думаєте, чи є шанс у країн Балтії, Польщі та інших нових членів НАТО вистояти, якщо Путін відкриє новий фронт в Європі? 

  – Якщо Путін відкриє де-небудь новий фронт проти будь-якої країни НАТО, він сам і його сили будуть розбиті. Україна вже завдала йому такої шкоди… Не знаю, як він собі уявляє, що може здобути успіх де-небудь ще. Без сумнівів ми повинні організувати раптові навчання в Грузії, Арктиці і Балтиці, а також помістити в карантин його військово-морську базу в сирійському Тартусі.

   Чи може невдоволення путінським режимом всередині Росії через санкції, в тому числі і в його найближчому оточенні, привести до зміни влади в короткостроковій перспективі? 

  – Я вважаю, що це можливо. Не думаю, що люди, які оточують Путіна, хочуть вчинити самогубство або втратити ще більше, ніж вони вже втратили. Ми повинні ретельно і комплексно працювати, щоб відрадити російські сім’ї від відправки своїх синів у військкомати 1 квітня.

  Найсвіжіше

  Популярне