Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  “Окупанти вбили трьох наших священиків!” – речник ПЦУ Євстратій (Зоря)

  Речник Православної Церкви України розповів про страшні вбивства, які чинять російські окупанти серед мирного населення та духовенства.

   

  Про це архиєпикоп Чернігівський і Ніжинський розповів Радіо Марія. Напередодні у Чернігові орки розстріляли 10 чоловік, що просто стояли в черзі за хлібом.


  “Ситуація дуже важка і дуже погана! Постійно відбуваються напади та обстріли, як з реактивної артилерії так і з повітря літаками”, – розповідає владика Євстратій (Зоря).

  Градами цілеспрямовано руйнується міська інфраструктура. Немає води, світла, час від часу вдається героїчними зусіллями комунальників щось полагодити, хоча б для деяких частин міста, відновлюється постачання електроенергії та води.

  Окупанти регулярно перебивають газопровід, але наші ремонтники намагаються ремонтувати і його.

  Враження таке, що окупантам було дано завдання схилити волю захисників та жителів міста і щоб вони врешті, здалися ворогу! Але, цього НЕ БУДЕ! ЗСУ гарно виконують своє завдання”, – наголосив владика Євстратій Зоря.

  Він розповів, що ПЦУ втратила кількох священиків, починаючи з 24 лютого, які загинули від ворожих куль. Є й такі, з якими втрачено зв’язок.

  “Тих, які ми знаємо, це лише підтверджені священнослужителі. Отже можемо із сумом говорити, що загинуло троє душпастирів, це: отець Максим Козачина, якого розстріляли в Іванкові буквально в перші дні вторгнення, отець Ростислав Дударенко загинув на блок-пості у Ясногородці, а ще, капелан, отець Платон Моргунов, який був вбитий у Волновасі.

  У полоні, з перших днів широкомасштабної війни знаходиться отець Василь Вирозуб з Одеси, який вирушив разом з цивільним судном Сапфір до острова Зміїний, щоб забрати тіла загиблих прокордонників і там біля острова судно було захоплене росіянами! Тепер з командою він в полоні у Криму.

  Було також затримано отця Олега Ніколаєва в Бердянську, зранку до нього прийшли росіяни. Але, пізніше ми отримали інформацію, що його звільнили.

  Ще з десятьма священиками відсутній зв’язок, серед них єпископ зі Слов’янська Всеволод Матвієвський. Він проживав біля Волновахи, служив в місцевому храмі.

  Крім того, в моїй Чернігівсько-Ніжинській єпархії низка священиків давно не виходять на зв’язок і не з’являються в соціальних мережах!” – розповів владика Євстратій (Зоря).

  Найсвіжіше

  Популярне