Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  Великопосне послання Собору Єпископів УПЦ США: просимо Бога придушити агресію тих, хто нищить Україну та її народ

  Його Всесвятість Константинопольський Патріарх Варфоломій у своєму глибокому посланні на Святий і Великий піст 2022 року, звернувся до всього світу зі словами: «Дослідно і по-богословському нам неможливо осягнути дух Святого і Великого посту, якщо не сприймати його як подорож до Пасхи. Весь період посту зберігає «пасхальне сприйняття» життя. Похмурий аскетизм є перекрученням християнського досвіду; це незнання неминучої благодаті й майбутнього Царства; це життя, «наче Христос ніколи не прийшов», без очікування «воскресіння мертвих» і «життя в майбутньому».

  Для багатьох із нас Великий Піст став лише «похмурою практикою аскетизму», яка забороняє багатьом зрозуміти Пасху як кульмінацію всього нашого життя. Якщо ми постимо тільки «тому, що ми повинні» або «тому, що так робила Бабуся» то ми приймаємо на себе лише якусь традицію, без пасхального очікування в житті. Таким чином наше християнське сповідування є перекрученим. Чи варто жити так, ніби Христос ніколи не приходив, ніколи не приніс Себе в жертву за наше спасіння, ніколи не Воскрес із мертвих, і так, ніби немає надії на майбутній вік? Це справді був би морок, за яким слідувала би смерть і нічого більше.

  Великий піст потрібно сприймати як позитивну можливість того, щоб скорегувати своє життя поруч з реальністю Пасхи. Великий Піст повинен бути часом серйозних роздумів про те, як ми часто НЕ відображаємо Світло і Силу Воскресіння через нашу власну істоту у житті навколо нас. Ми повинні визначити для себе не лише необхідність змінити себе, але й прийняти необхідні для цього кроки, щоб повністю їх відобразити у нашому житті. Це є безумовно викликом, але коли ми починаємо відчувати користь від того, що ми прийняли на себе цей виклик, то похмурість, яку ми можемо відчути спочатку – починає зникати.

  Одним із перших таких кроків є необхідність примноження наших намагань у молитві та пості. Тут немає кращого способу розпочати, ніж молитва преподобного Єфрема Сиріна, яка, якщо ми її молимося кожного дня та під час Літургій у часі Великого Посту, і роздумуємо над кожним її словом, то по завершенні цієї молитви, нам обов’язково відкриється шлях до справжньої особистої духовної глибини під час Великого Посту:

  «Господи і Владико життя мого, духа лінивства, недбальства, владолюбства й пустослів’я не дай мені. Духа же доброчесності і смиренномудрія, терпіння й любові даруй мені, недостойному рабові твоєму.Так, Господи царю, дай мені бачити гріхи мої і не осуджувати брата мого, бо ти благословенний єси на віки вічні. Амінь.»

  Ми молимося за Вас усіх кожен день і продовжували молитися протягом пандемії, котра залишила жахливі наслідки для багатьох з нас. Ми продовжуватимемо це робити під час цього Великого Посту та по всі дні нашого життя. На даний момент, як ви всі знаєте, ми маємо ще один обов’язок у наших молитвах і пості, причиною – є вторгнення Російської Федерації у нашу любу Україну. У це майже неможливо повірити, що після 30-ти років незалежності, визнаної всіма народами світу, ми будемо звертатися у наших молитвах знову зі словами, «нашу багатостраждальну Україну», вимолюючи Божого заступництва задля припинення війни. Просимо вас усіх, будь ласка, піднесіть додаткові молитви і піст, щоб захистити і зцілити наших братів та сестер, які постраждали, і тих, хто страждають від наслідків агресії.

  Також будемо молитися, в знак подяки, за реакцію у всьому світі, за підтримку українського народу і нації. Не говорячи про те як усі співчувають та моляться за Україну. Більше того, в цей час війни увесь світ старанно простягає руку допомоги, надаючи фізичну, фінансову та, насамперед, медичну підтримку Україні. Європейські країни приймають біженців з України без будь-яких обмежень, до того ж забезпечуючи їх всім необхідним. Це воля Божа, і ми дякуємо всім, хто долучився.

  Палко молячись вже більше тижня на всіх наших парафіях, ми благаємо нашого Небесного Отця послати свої легіони Ангелів під керівництвом покровителя міста Києва Архістратига  Михаїла, щоб придушити агресію тих, хто нищить Україну та її народ.

  Нехай благодать Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, Любов Бога Отця і Причастя Святого Духа буде з усіма нами.

  У Всеохоплюючій Любові Нашого Господа,

  + АНТОНІЙ

  З благодаті Божої, Митрополит

  + ЄРЕМІЯ

  З благодаті Божої, Архієпископ

  + ДАНИЇЛ

  З благодаті Божої, Архієпископ

  Джерело: УПЦ США.

  Найсвіжіше

  Популярне