Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  РПЦвУ скаржиться, що їх не допускають до пацієнтів військового шпиталю в Запоріжжі

  У понеділок, 21 лютого, у Запоріжжі відбулися неформальні збори Духовної Ради християнських Церков Запорізької області, під час яких новопризначений начальник Запорізького військового шпиталю Віктор Писанко фактично закрив доступ до пацієнтів священникам Російської Церкви в Україні (УПЦ МП).

  Про це запорізький митрополит РПЦвУ Лука наскаржився керівнику СБУ Івану Баканову, про що сповістив у своєму Telegram-каналі.

  За словами Луки, Писанко звернувся до членів Ради, попросивши духовної та матеріальної допомоги госпіталю.

  «Також він запропонував усім конфесіям по черзі відвідувати пацієнтів шпиталю, але тільки окрім священиків УПЦ МП (РПЦвУ)», — написав Лука.

  Митрополит Російської Церкви в Україні скаржиться, що його Церква вклала чимало коштів у ремонт приміщень шпиталю та його устаткування.

  «Пан Писанко висловив свою «принципову» позицію, сказавши, що він пройшов війну і знає про ворогів України всередині країни», – повідомив Лука, ймовірно, шкодуючи, що такий масштабний підкуп українських військових не вдався.

  Митрополит зробив необгрунтований висновок про те, що позиція керівника військового шпиталю свідчить про ненависть до них та про те, що їхні віряни є «ворогами держави».

  Також клірик заявив, що начальник шпиталю відмовився від їхньої пропозиції допомоги з передачі 40 літрів крові для переливання.

  Наприкінці своєї заяви до глави СБУ митрополит Лука повторив звичні тези Московської Церкви в Україні про дискримінацію та почав погрожувати вічною погибеллю.

  «Пане Баканов, нас мучили за часів Петра-відступника, час показав, що й надалі вірні чада УПЦ готові терпіти все це заради свідчення про Христа! А ви теж з ним (Петром-відступником) в одній когорті проти нашої Матері-Церкви, яка народила вас та ваших близьких до вічного життя? Чи готові ви вести всіх, що вам довіряють, у смерть вічну?», – пише Лука.

  Нагадаємо, що 21 лютого у промові про визнання ОРДЛО президент РФ Володимир Путін озвучив фейк, нібито Київ «переслідує» УПЦ МП.

  22 лютого стало відомо, що СБУ попередила теракти в Харкові з підпалу чотирьох храмів РПЦвУ, які, ймовірно, мали би стати підтвердженням заяв президента країни-агресорки.

  Найсвіжіше

  Популярне