Понеділок, 27 Червня, 2022
Бiльше

  РПЦ в ручному режимі використовує єпископів Польської Церкви, – митрополит ПЦУ Олександр про «скандал» у Польщі

  Нещодавно з’явились повідомлення про «скандал у Польській Церкві», який виник нібито через візит єрарха Православної Церкви України митрополита Переяславського і Вишневського Олександра у Польщу. Митрополит прокоментував Духовному Фронту України деталі свого візиту і своє ставлення до заяв про «скандал».  За його словами скандал штучно роздули за вказівкою із Московського патріархату, використовуючи «своїх людей» у Польській Церкві.

  «Справа в тому, що я якраз не можу зрозуміти, що викликало розмови і невдоволення в Польській Церкві. Вчора до мене зателефонував владика Симеон (митрополит Вінницький і Барський ПЦУ, – ред.) і запитав мене: “А що там за скандал у Польщі?”. Каже, що хтось із вікаріїв, чи Георгорій чи хто, якого я особисто не знаю, начебто звернувся до Вселенської Патріархії, написавши лист скаргу. Чим викликано невдоволення, з чим воно пов’язане, я не знаю, оскільки в мене був приватний візит на запрошення громадської організації “Основа” в Польщі. Це мої друзі, які звернулись із проханням провести презентацію Мазепинського Євангелія» – розповів митрополит Олександр у коментарі Духовному Фронту України.

  Митрополит зауважив, що не розуміє що могло викликати таке обурення і припустив, що вказівки розпалити скандал йшли із верхівки Московського патріархату.

  «До мене ніхто не звертався із словами зауваження. Така точно презентація відбувалась в Лівані, де ми з делегацією були на чолі із послом Ігорем Осташем. На мою думку – це просто ВЗЦЗ УПЦ і МП використовує в ручному режимі когось із єпископів Польської Православної Церкви для того, щоб дестабілізувати наші стосунки. Я дуже гарно знаю предстоятеля Польської Церкви, блаженнішого Савву, знаю, фактично весь єпископат, а той єпископ на якого посилався владика Симеон в розмові зі мною – ми з ним особисто взагалі не знайомі» – зазначив митрополит ПЦУ.

  Митрополит Олександр також розповів, що вперше про якесь обурення зі сторони Польської Церкви почув у телефонній розмові.

  «Я готовий відповідати за кожну свою дію і якщо вона з чимось не узгоджується, то я готовий нести відповідальність, якщо мене хтось в канонічному порядку скаже в чому я винний. Як Христос стояв на судилищі і казав: “Якщо я винний то скажи в чому, а якщо не винний то чому б’єш мене”. Крім цього візит був не до Польської Церкви а до громадської організації, яка до Польської Церкви немає ніякого відношення. Я не звершував богослужінь, не збирав діаспору, ніяких дій, які би суперечили моїй діяльності. Так, я єпископ, але це не значить, що я маю роздягнутись до піджака і якщо це приватний візит, то я не маю права носити підрясник» – додав митрополит Олександр.

  «Це культурно-науковий проект, який ми звершуємо за підтримку Фонду пам’яті митрополита Володимира. Цей проєкт до моєї церковної діяльності ніякого відношення немає», – підкреслив митрополит Олександр.

  «Якщо це все почало “СПЖ” писати, і звинувачувати генерального консула у Кракові, то вже зрозуміло, звідки ростуть ноги. Тому що це добра подія і їх це непокоїть», – підсумував він.

  Найсвіжіше

  Популярне