Понеділок, 2 Жовтня, 2023
Бiльше

  Факсимільні видання Пересопницького та Мазепинського Євангелій передані до Нацбібліотеки Польщі

  24 січня 2022 року Національну бібліотеку Польщі у Варшаві відвідав митрополит Переяславський і Вишневський Олександр. У дар бібліотеці в особі її директора Томаша Маковського архієрей Православної Церкви України передав примірники факсимільних видань Пересопницького та Мазепинського Євангелій.

  Про це повідомляє mvfund.org

  Національна бібліотека у Варшаві – найбільша польська наукова бібліотека, що також є однією з найважливіших культурних установ у Польщі. Днями заклад відзначив 275-річчя.

  Мазепинське Євангеліє належить до національної історичної спадщини. Видатна пам’ятка вперше побачила світ три століття тому (1708 р.) в сирійському місті Алепо коштом гетьмана України Івана Мазепи і містить присвяту гетьману-меценату, написану Антіохійським патріархом Афанасієм ІІІ Даббасом. Довгий час цей символ духовного зв’язку України та Антіохії вважався втраченим у нашій державі. Але книга, видана колись спільними зусиллями видатного державного діяча та Церкви, нині отримала нове народження стараннями Посольства України в Лівані у співпраці з Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та колективом Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

  Нагадаємо, раніше митрополит ПЦУ Олександр освятив воду у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна і благословив ліцеїстів.

   

  Найсвіжіше

  Популярне