Понеділок, 23 Травня, 2022
Бiльше

  В окупованому Криму руйнується Свято-Володимирський собор

  У тимчасово окупованому Севастополі руйнується Свято-Володимирський кафедральний собор (Херсонес Свято-Володимирський). Там протікає дах і знищені фасади. Парафіяни бояться, що перебування у храмі є небезпечним, повідомляє “Релігія в Україні”.

  Ще у 2018 році парафіяни зверталися до окупаційної влади півострова із проханням про реконструкцію собору, однак усе безрезультатно. Від моменту окупації Криму жодних ремонтних робіт у соборі не проводили, а за останні три роки стан собору став ще гіршим.

  “Передусім йдеться про необхідність провести ремонт покрівлі – дах тече, як решето – і фасадні роботи. Але головне – усунути основну причину неприємностей, що руйнують будинок як зовні, так і зсередини: забезпечити нормальну роботу всіх інженерних систем”, – розповів представник фонду “Моя історія” Олександр Галкін.

  Свято-Володимирський кафедральний собор розташований на території Херсонесу Таврійського у Криму.

  Його заклали у 1861 році в одному з місць ймовірного хрещення князя Володимира. На місці храму раніше під час розкопок знайшли залишки давніх церковних споруд.

  Під час Другої світової війни собор було зруйновано. Роботи з його відновлення почались у кінці 1990-х років, хоча активний розвиток вони отримали тільки в 2000 році.

  У соборі звершують служби священники так званої УПЦ (МП).

  Найсвіжіше

  Популярне