Неділя, 24 Вересня, 2023
Бiльше

  На думку сербського патріарха, вірні Української Церкви, яких в чотири рази більше за Сербію, не можуть мати автокефалію

  Архімандрит Вселенського Патріархату Романос Анастасіадіс прокоментував нещодавнє інтерв’ю предстоятеля Сербської православної церкви Порфирія журналу МЗС Росії. У ньому Порфирій називає автокефалію ПЦУ «порушенням канонів».

  «Я чекав від Патріарха Сербського хоча б обурення, роздумів про незаконне та протизаконне вторгнення московитів до Африки на шкоду Александрійського Патріархату», – йдеться в блозі Романоса.

  «Натомість наші вітчизняні кремлівські папуги знову підносять йому повторення тих самих бридких бід російської пропаганди проти Вселенського Патріархату, що стосуються української автокефалії. І хто каже? Серб. Він каже що “Константинопольський Патріархат ігнорував Святі Канони, Екклезіологію, стародавній порядок Православної Церкви, Святе Передання”!», – обурюється Романос.

  Він зауважив, що Вселенський патріархат дав сербам те, що вони мають у християнстві, дав їм автокефалію та патріархальну гідність. При чому Вселенський патріарх для цього не радився ні з ким іншим і також без “Всеправославного собору” для їхньої ратифікації. «Але ж вони серби! І у своєму бездонному націоналістичному егоїзмі вони вважають, що “мають право” на те, що мають майже як… природне право, як само собою зрозумілий божественний дар!», – пише архімандрит Романос Анастасіадіс.

  «Але інші, в цьому випадку українці, у сприйнятті сербського патріарха є неповноцінним народом. Вони, котрі лише ті, хто належить до Автокефальної Церкви України, в чотири рази більше за Сербію, не мають права на Автокефальну Церкву від Вселенського Патріархату! Для Патріарха Сербії вони мають задовольнятися “автономією”, яку нібито надала їм Москва», – йдеться у дописі.

  Найсвіжіше

  Популярне