Четвер, 18 Квітня, 2024
Бiльше

  Грузинська Церква не визнає ПЦУ через шантаж з боку Росії: Митрополит Епіфаній розповів про перепони, які чинить Москва Києву

  Предстоятель Православної церкви України митрополит Київській і всієї України Епіфаній переконаний, що Грузинська Церква не визнає ПЦУ через шантаж з боку Росії. Про це єрарх розповів в “Суботньому інтерв’ю” “Радіо Свобода”.

  Митрополит Епіфаній зауважив, що “там є вплив, як ми розуміємо і знаємо, Російської Федерації, є шантаж Грузинської церкви – якщо вони визнають українську автокефалію, то вони остаточно заберуть від них Абхазію, тобто частину окупованої території зараз. І тому йде таке вагання”.

  Предстоятель Української Церкви наголосив, що “з грузинами українці мають дружні, хороші стосунки”. Попри все, на його думку, до процесу визнання української автокефалії згодом приєднаються не лише Грузинська, а й інші церкви.

  “Неодмінно прийде той час. Минуло тільки три роки. Це дуже короткі строки, як ми знаємо з історії церкви. Ми говоримо про тисячолітню історію, про древнє коріння. І впродовж цих трьох років зроблено і так дуже багато. І неодмінно в майбутньому до цього процесу доєднаються й інші церкви. Тому що правда завжди перемагає”, – зазначив митрополит Епіфаній, зауваживши що процес визнання новостворених канонічно церков іншими церквами, як правило, триває роками чи й десятиліттями.

  Найсвіжіше

  Популярне