Четвер, 27 Січня, 2022
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ закликав найперше шукати добро в єдності і цінувати те, що ми маємо

  Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній виступаючи на заході «Україна та Всесвіт попереду 2022» закликав найперше шукати добра в єдності.

  «Що рухає тиранами і диктаторами, які ведуть свої народи чинити зло сусідам? Це неспроможність усвідомити нас як ціле, як народ, об’єднаний єдиним минулим і спільним уявленням про сьогодення. Ми стаємо міцнішими й сильнішими, коли єднаємось навколо спільних історій перемог і поразок, мови, героїв, культури. Тож, найперше: шукайте добро в єдності. Як у давній притчі, коли батько вчив своїх синів триматися разом, пропонуючи їм зламати за раз оберемок гілля і кожну гілочку окремо. Зло ніколи не спить, воно майстерно й підступно розставляє пастки і бар’єри між нами, щоби провокувати конфлікти, щоб розділяти людей», – сказав під час промови митрополит Київський і всієї України Епіфаній, цитує сайт ПЦУ.

  Він також зазначив, що досвід пережитий людьми на окупованих територіях, здатен навчити нас більше цінувати те, що ми маємо.

  «Треба визнати, що ми в Україні маємо серйозні підстави для занепокоєння, отримуючи новини з фронту, де ледь не щодня проливається кров українських солдатів. Ми маємо підстави для тривоги, отримуючи повідомлення, що сусідня держава збирає війська для відвертої війни…Для нас серйозним викликом є і залишатиметься надалі не втрачати спілкування з братами і сестрами на тимчасово окупованих територіях, які попри тиск окупантів і російської пропаганди залишаються нашими співвітчизниками. Сьогодні вони позбавлені можливості ходити до рідної церкви, здобувати освіту українською і вільно висловлювати свої погляди. Маючи ці свободи в Україні, багато з нас до кінця не усвідомлює, наскільки важко жити, коли цих простих речей немає. Їхній досвід здатен навчити і нас більше цінувати те, що ми маємо», – підсумував предстоятель ПЦУ.

  Нагадаємо, митрополит Епіфаній обрав словом року «імунітет». Також митрополит Епіфаній прокоментував ймовірний візит папи Франциска в Україну.

  Найсвіжіше

  Популярне