Вівторок, 9 Серпня, 2022
Бiльше

  Єпархії РПЦ заборонять вихід зі свого складу приходів і монастирів

  Парафії, монастирі та інші релігійні організації, що входять до єпархії РПЦ МП, не зможуть вийти зі складу, відповідні заборони вносяться зараз до статутів єпархій РПЦ МП. Про це 15 грудня повідомляє ТАСС з посиланням на керівника правового управління Московської патріархії ігуменю Ксенію (Чернегу).

  “Зараз ми вже вносимо поправки до статутів єпархій РПЦ, які прямо встановлюють заборону на вихід парафій, монастирів та інших релігійних організацій, що входять до структури єпархій, – заборона на вихід із цієї структури”, – сказала Чернега на IV Всеросійському форумі “Право. Релігія. Держава”.

  Вона пояснила, що такі зміни вносяться відповідно до прийнятих поправок до  федерального закону РФ “Про свободу совісті та релігійні об’єднання”. За словами Чернеги, ці поправки “передбачають важливі положення”, згідно з якими місцеві релігійні організації, що входять до структури централізованих релігійних організацій, зможуть вийти із цієї структури лише у тому випадку, якщо таке право надано їм статутом централізованої релігійної організації.

  “Щодо змісту статуту Російської Православної Церкви, то її статут не дає релігійним організаціям, що входять до її структури, право на вихід із Церкви. І тому ми виходимо з того, що зараз, у світлі нових поправок, релігійні організації не можуть вийти зі структури РПЦ”, – додала Чернега.

  Поправки до законодавства про свободу совісті було підписано президентом Росії Владіміром Путіним 5 квітня. Вони передбачають можливість закріплення у статутах централізованих релігійних організацій заборони на вихід чи виключення місцевих релігійних організацій, які входять у структуру централізованих релігійних організацій. Крім того, вони містять положення про необхідність переатестації в Росії духовенства, що одержало релігійну освіту за кордоном.

   

  Найсвіжіше

  Популярне