Четвер, 27 Січня, 2022
Бiльше

  Під час зустрічі з представниками ВРЦіРО Руслан Стефанчук ініціював обговорення закону України “Про службу військового капеланства”

  Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук ініціював обговорення закону “Про службу військового капеланства” із представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

  Про це інформує сайт українського парламенту.

  Участь у робочій зустрічі взяли глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні Олекса Петрів, архієпископ Ніжинський і Чернігівський Православної церкви України Євстратій (Зоря) та представник форуму «Трансформація України» Михайло Харій.

  “Ви знаєте, що я не прихильник того, щоб закони приймалися задля галочки. Я сповідую такий принцип: усе, що приймається Парламентом, має бути належним чином реалізовано і служити на благо Українського народу. Ми нарешті прийняли закон “Про службу військового капеланства”. Однак робота на цьому не завершується. Далі будемо вдосконалювати запропоновану концепцію, здійснювати контроль за реалізацією закону, вносити потрібні корективи. Адже те, що ми робимо, є справді важливим для людей”, – зазначив Руслан Стефанчук.

  За його словами, концепція, що вже стала законом України, дуже відрізняється від усіх попередніх.

  “Тут справді можемо говорити про випробуваний часом натовський підхід до законодавчого регулювання душпастирської опіки у війську. Я радий, що ми зробили цей крок”, – наголосив Голова Верховної Ради України.

  Своєю чергою релігійні діячі подякували Руслану Стефанчуку за ухвалення закону.

  “Цей закон відкриває нову сторінку у стосунках між церквами й державою. Це дуже потужний прецедент, де законодавці й релігійне середовище розбудовують державно-церковні стосунки як такі”, – зазначив глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

  За його словами, цей закон відкриває нові можливості та механізми для напрацювання інших подібних законодавчих актів. Наприклад, у медичному, в’язничному та інших сферах капеланства.

  Крім цього, учасники зустрічі обговорили й інші законопроєкти, висловили свої пропозиції до них. Релігійні діячі запевнили Голову українського парламенту, що готові до різних видів співпраці з ВРУ.

  Учасники зустрічі визначили й інші напрями подальшої співпраці. Зокрема, Руслан Стефанчук висловив свій намір звернутися до парламентів держав світу з проханням визнати Голодомор геноцидом українського народу. Релігійні діячі запевнили у своїй готовності надати підтримку голові ВРЦ і посприяти у вирішенні цього питання.

  Найсвіжіше

  Популярне