Субота, 2 Березня, 2024
Бiльше

  Зв’язкову Романа Шухевича, яка померла на 102-му році життя, відспівають у Львові у храмі УГКЦ

  На 102-му році життя померла зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків. Про це у понеділок, 6 грудня, з сумом повідомив секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак.

  “На 102-му році життя відійшла в кращий світ зв‘язкова Романа Шухевича Ольга Ільків. Співчуття родині. Вічна пам’ять!”, – цитує “zaxid.net” повідомлення Лопчака у соцмережі Фейсбук.

  Співчуття з приводу трагедії висловив міський голова Львова Андрій Садовий: “Легендарна жінка, що присвятила все своє довге, насичене життя служінню Україні. За її спиною – роки переслідувань, радянських тюрем та важкої щоденної боротьби. Незбагненна втрата для нашого міста і нашої країни”, – зазначив він.

  Як повідомляє “Galinfo”, поховають легендарну жінку 8 грудня у Львові. 7 грудня о 19:30 у храмі Воздвиження Чесного Животворящого Хреста (УГКЦ) відбудеться парастас. А у середу об 11:00 у цьому ж храмі розпочнеться прощання та Чин похорону. Поховають Ольгу Ільків на полі почесних поховань Меморіалу воїнів УПА, що на вулиці Мечникова у Львові.

  У ЗМІ нагадують, у червні 2021 року Ольга Ільків відсвяткувала 101-річчя. Вона народилась у 1920 році у Стрию на Львівщині. У грудні 1941 року вступила до Організації український націоналістів. Із 1945 року Ольга Ільків перебувала у підпіллі, працювала в жіночій мережі ОУН. 11 липня 1946 р. в селі Конюхів на Стрийщині народила доньку Звениславу.

  У Княгиничах облаштували конспіративне помешкання для Романа Шухевича, також сприяла в організації підпільної хати для нього у с. Грімне Городоцького району. Тут у грудні 1947 року Ольга Ільків народила сина Володимира.

  Шухевич: історія жінки, яка його переховувала - BBC News Україна
  Зображення взято з “ВВС”

  Політув’язнена, 14 років провела в совєтських тюрмах. У 2008 році нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ-го ступеня. Членкиня Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби.

  Найсвіжіше

  Популярне