П’ятниця, 8 Липня, 2022
Бiльше

  Священники ПЦУ освятили оновлений пам’ятник жертвам Голодомору у Дніпрі

  На Привокзальній площі міста Дніпро відкрили оновлений пам’ятник жертвам Голодомору – поклонний хрест. На початку 30-х років ХХ століття тут, на площі, помирали українські селяни, тікаючи з голодних сіл до міста.

  “Радіо Свобода” інформує, що раніше на цьому місці стояв дерев’яний хрест, встановлений активістами ще 2006-го року без дозволу тодішньої міської влади. Нинішній хрест виготовлений з граніту.

  Фото: “Радіо Свобода”

  Директорка КЗ “Музей спротиву Голодомору” Лілія Богачева розповіла, що оновлення хреста – це громадська ініціатива.

  “Це – результат злагодженої роботи громадських об’єднань. 9 грудня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду. Вирішили відкрити й освятити хрест сьогодні, а 9-го числа можна буде сюди прийти і вшанувати. Ми готуємо історичну довідку, аби подати документи в область на затвердження цього хреста в якості культурної пам’ятки”, – розповіла вона.

  Оновлений хрест освятили священники Православної церкви України.

  “Ми навмисно не приурочили оновлення пам’ятного знака до Дня пам’яті жертв голодоморів, бо вважаємо, що в будь-який день потрібно пам’ятати про трагедію, яка сталася на теренах нашої плодючої землі майже сто років тому”, – сказав військовий капелан ПЦУ Дмитро Поворотний.

  “Радіо Свобода” нагадує, раніше неподалік від хреста жертвам Голодомору в Дніпрі стояв пам’ятник “всесоюзному старості” Григорієві Петровському. Його повалили в січні 2016 року.

  Найсвіжіше

  Популярне