Середа, 6 Липня, 2022
Бiльше

  Папа Римський зустрівся з предстоятелем Грецької Церкви і попросив у нього прощення

  Нехай же Воскреслий Господь допомагає нам не залишатися паралізованими негативними речами та упередженнями минулого, але дивитися на дійсність новими очима. Таке побажання-заохочення прозвучало з вуст папи Франциска під час зустрічі з предстоятелем Елладської православної церкви Блаженнійшим Єронімом ІІ, Архиєпископом Афін та всієї Греції, 4 грудня 2021 року.

  Після обіду та короткого відпочинку в Апостольській нунціатурі в Афінах, Єпископ Риму від’їхав до Архієпископського палацу, де спочатку відбулася приватна зустріч в робочому кабінеті Блаженнійшого Єроніма ІІ, а опісля – зустріч за участі відповідних делегацій у Тронному залі, повідомляє vaticannews.va.

  Папа Франциск під час зустрічі з архієпископом Єронімом зазначив, що Святий Дух спонукає до братерства, а тому не слід боятися одні одних, але допомагати одні одним покланятися Богові та служити ближньому. Він також додав, що ми не можемо свідчити Євангельську згоду, якщо ми, християни, досі залишаємося поділеними, не можемо звіщати любов Христа, Який поєднує людей, коли ми ще не поєдналися між собою.  Папа висловив прохання про прощення, звернене до Бога і до братів, «за помилки, скоєні багатьма католиками».

  «Яким же є наше спільне коріння, що пройшло через віки? Ним є апостольське коріння», – мовив він, зауваживши, що прорісши із зерна Євангелія саме в еллінській культурі, воно почало приносити великі плоди в Отцях Церкви та перших Вселенських Соборах.

  «В подальшому, на жаль, ми виростали далеко одні від одних. Світська отрута забруднила нас, кукіль підозр помножив віддаленість і ми перестали розвивати сопричастя», – зауважив папа, і покликаючись на слова святого Василія, згідно з яким справжні Христові учні «мають за взірець лише те, що бачать у Ньому», додав, що на жаль, дії та рішення, які мають мало спільного, а то й зовсім не мають нічого спільного з Ісусом та Євангелієм, «позначені, радше, прагненням заробітку та влади», причинилися до в’янення сопричастя.

  Фото: Ватиканські Новини / Папа Франциск і Єронім ІІ

  «Таким чином ми дозволили, щоби плідність була підважена поділами. Історія має свій тягар, і сьогодні я відчуваю потребу відновити прохання про прощення, звернене до Бога і до братів, за помилки, скоєні багатьма католиками. Однак, джерелом великої втіхи є впевненість у тому, що наше коріння є апостольським, і що попри помилки минулого, Божа рослина росте та приносить плід», – сказав Франциск, зауваживши, що остаточним плодом оливкового дерева є олія, яка в давнину була джерелом світла вночі як паливо у світильниках, а нас спонукає думати про Святого Духа, Який приніс світло у Церкву та може освітити кроки на нашій дорозі.

  Святий Дух, за словами глави РКЦ, спонукає нас до братерства, а тому не слід боятися одні одних, але допомагати одні одним покланятися Богові та служити ближньому, «без прозелітизму та повністю шануючи свободу іншого». «Молюся, – сказав він, – аби Дух любові переміг наш опір та вчинив нас будівничими сопричастя».

  Святий Дух, як зауважив далі Папа, є «єлеєм мудрості». Слухняні його «тихій мудрості», ми зростаємо в пізнаванні Бога та відкритості одні на одних. У цьому контексті Глава Католицької Церкви висловив схвалення зусиллям, які місцева православна Церква, що є «спадкоємицею першої великої інкультурації віри», присвячує богословському формуванню, а також згадав про плідну співпрацю в культурній сфері, про спільні симпозіуми, організовувані Факультетом православного богослов’я Університету Салонік та Папським Університетом «Antonianum», що у Римі. Все це стало нагодою для того, щоби «започаткувати щирі стосунки та розпочати корисний обмін між академічними інституціями наших конфесій».

  Фото: Ватиканські Новини / Папа Франциск і Єронім ІІ

  «Боязкі та нерішучі апостоли примирилися з несамовитим розчаруванням страстей, коли побачили перед собою розп’ятого Господа. Саме з Його ран, які здавалися неможливими для зцілення, вони зачерпнули нову надію, нечуване милосердя, любов, більшу від своїх помилок і нужденності, яка перемінила їх у одне Тіло, поєднане Святим Духом в розмаїтті багатьох різних членів», – сказав папа Франциск.

  Зустріч в резиденції православних архиєпископів завершилася обміном подарунками, після чого Папа від’їхав до католицького катедрального собору святого Діонісія на зустріч із католицькими єпископами, духовенством, чернецтвом, семінаристами та катехитами.

  Найсвіжіше

  Популярне