Понеділок, 25 Липня, 2022
Бiльше

  Священники РПЦвУ не можуть бути капеланами у ЗСУ, бо це заборонено законом, – речник ПЦУ Євстратій

  Священники Російської Православної Церкви не можуть бути капеланами у ЗСУ, бо це заборонено законом. На інформаційних ресурсах, пов’язаних з Московським Патріархатом в Україні вже почали поширювати думку, що ухвалений закон про Службу військового капеланства нібито дозволить цьому релігійному об‘єднанню спрямувати своїх капеланів у ЗСУ та інші військові формування України, насправді це не відповідає дійсності.

  Про це пише речник ПЦУ архієпископ Чернігівський Євстратій (Зоря).

  «…це питання врегульоване іншим законом – законом №2662, де сказано:
  «Ст. 5. Не допускається надання переваг або накладення обмежень у діяльності релігійної організації (об’єднання), що входить до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, крім обмеження доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників такої релігійної організації у частини, з’єднання Збройних Сил України та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених законом.»
  У законі про Службу військового капеланства зазначено, що правовою основою її діяльності є, зокрема, закони України – отже і закон №2662. Який МПвУ вперто ігнорує, однак від цього він не перестав бути законом», – йдеться у дописі архієпископа Євстратія.

  «Очевидно, що слід очікувати намагань МП в рамках підготовки до вступу закону про СВК в дію (з 1 липня 2022 р.) проігнорувати норми закону №2662 та зайти до українського війська. Однак законних підстав зробити це у МП нема, і військові, ветерани та громадськість будуть про це їм щораз нагадувати», – підсумував речник Православної Церкви України.

  Фото: Євстратій (Зоря)
  Фото: Євстратій (Зоря)

  Найсвіжіше

  Популярне