Середа, 19 Січня, 2022
Бiльше

  Якою може бути перша дитяча церква в Луцьку? Митрополит ПЦУ показав проєкт

  Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, керуючий Волинською єпархією ПЦУ, показав новий проєкт дитячої церкви у Луцьку. Про своє бачення дитячого храму владика розповів під час інтерв’ю виданню «Перший».

  За його словами, свого часу уже публікували перший проєкт храму, нині є його нові версії. Авторами є команда чернігівських архітекторів. Вони на прохання митрополита Михаїла, створили проєкти такого храму, який би йому хотілося бачити на вулиці Конякіна у Луцьку.

  «Для молитви треба невеликий храм, а навколо – один великий дитячий майданчик. То не має бути собор, маленька церква, де можна купити свічку і соску, капронки, якщо раптом порвав. І дитину лишити на свічницю-няню з погодинною оплатою. Оце розроблено мною ще в Чернігові (з 2002 до 2004 владика Михаїл був єпископом Чернігівським та Ніжинським, – авт.) проєкт чернігівської фірми. Тамтешні архітектори, з якими я дружу, мають таке бачення», – каже Михаїл.

  Якою може бути перша дитяча церква в Луцьку. Показали проекти

  Як видно зі світлин, проєкт виконано колективом архітектурного бюро «СКП-ПЛЮС», зареєстроване у місі Чернігів. За даними ресурсу YOU CONTROL, керівницею ТОВ «СКП-ПЛЮС» є архітекторка Лариса Бережна. Її чоловік Віктор Бережний свого часу був заступником міського голови Чернігова і є відомим архітектором у місті.

  У грудні 2018 у Луцьку в районі вулиці Конякіна освятили місце під таку церкву. Навесні 2019 рішенням Луцької міської ради надали земельну ділянку для її будівництва. Згодом при новій луцькій парафії Введення у храм Пресвятої Богородиці, що на вулиці Конякіна, 25-В і настоятелем якої є протоієрей Віктор Михалевич, почала діяти недільна школа. Наразі храм розташований у тимчасовій споруді.

  Найсвіжіше

  Популярне