Неділя, 19 Травня, 2024
Бiльше

  В УПЦ США помолились за героїв Революції Гідності та воїнів, які захищають свободу України

  21 листопада у день свята Архистратига Божого Михаїла і всіх небесних сил безтілесних, єрарх Вселенського патріархату архієпископ Памфлійський Української православної церкви США Даниїл (Зелінський) відвідав зі своїм архіпастирським візитом парафію Святого Архистратига Михаїла та великомученика Юрія Переможця у місті Міннеаполіс, штат Міннесота.

  Під час літургії архієпископ Даниїл виголосив проповідь на тему Євангельського читання про кровоточиву жінку, також з нагоди Дня Гідності і Свободи були піднесені молитви за всіх людей і воїнів які захищали і захищають суверенітет та свободу України, а також і Сполучених Штатів Америки.

  Як повідомляє офіційний сайт УПЦ США, у день свята в притворі храму із словами привітання владику зустріли настоятель храму єрей Мирон Коростіль, голова парафіяльної управи Орися Бобчек, а також діти нещодавно відновленої парафіяльної української школи. Храм був наповнений богомольцями, які разом із духовенством прославили Господа і молилися про захист Архистратига Божого Михаїла.

  Фото: uocofusa.org

  У своїй недільній проповіді архієпископ Даниїл наголосив, що українці не мають права сходити із шляху наміченого Помаранчевою Революцією і Революцією Гідності: «…День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят України. Сама країна вже заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. Ціна – життя найкращих синів і дочок Батьківщини. Тому ми, українці в Україні та в діаспорі, не маємо жодного права сходити з шляху, наміченого Помаранчевою Революцією та Революцією Гідності. Ми повинні, в першу чергу, виховувати в собі свідому любов до Батьківщини і гідність, виховувати дітей справжніми патріотами і культивувати в них почуття гідності. Адже патріотизм – це ключ до процвітання суспільства, а гідність – це вміння тримати себе та свої думки чистими, що допомагає вчинити правильно, навіть якщо для цього доведеться боротися з особистими емоціями та переступати через свої слабкості, це внутрішнє відчуття благородства та відчуття власної відповідальності за своє життя та життя близьких».

   

  Напередодні свята Архістратига Михаїла та інших небесних Сил безтілесних, в суботу увечері (20 листопада), була відслужена вечірня яку очолив архієпископ у співслужінні духовенства та допомогою семінаристів Свято-Софіївської Семінарії УПЦ США. Опісля, на прохання парафіян, архієпископом Даниїлом була прочитана лекція і відбулася дискусія на тему «Життя православного християнина у сучасному світі».

  Богослужіння прикрашали три хори, об’єднаний хор парафій святого Архістратига Михаїла і Юрія, хор святого Великомучениці Катерини, а також хор сусідньої католицької парафії святого Констянтина.

  Під час недільного богослужіння разом з архієпископом молився настоятель парафії отець Мирон Коростіль, настоятель сусідньої парафії святої великомучениці Катерини протоєрей Петро Сівко, настоятель храму Всіх Святих з Нью-Йорка протоєрей Віталій Павликівський, а також були присутні настоятель сусідньої католицької парафії св. Констянтина отець Іван Шкумбатюк та отець Роман Ворончак. Також було звершено освячення нових євхаристичних наборів які були подаровані жертводавцями храму.

  Після недільної літургії всі присутні насолодилися святковим обідом який приготувало сестринство парафії (голова Джулія Павлюк), та концертними танцями танцювального гуртка «Черемош», керівником якого є парафіянин Кен Матлашевський. Під час обіду були зібрані кошти на підтримку дитячих будинків інтернатів України якими Українська Православна Церква США опікується вже багато років.

  Владика поспілкувався з парафіянами, благословив усіх на плідну майбутню працю, благословив дітей української школи на добре навчання, і відбув до духовного осередку — Митрополії Української православної церкви США в Савт Бавнд Бруці, штат Н’ю Джерсі.

  Найсвіжіше

  Популярне