Четвер, 2 Лютого, 2023
Бiльше

  Засудили зловмисника, який на замовлення терористів «ДНР», готував підпал храму РПЦвУ

  Районний суд Запоріжжя визнав винним місцевого мешканця через підготовку терористичного акту в Запоріжжі взимку 2019 року – спробу підпалити храм РПЦвУ. Злочинцю призначили сім років позбавлення волі.

  Про це повідомляє «Главком» з посиланням на вирок від 18 жовтня.

  Його спільники у суді розповіли, що домовленість була підпалити саме церкву Московського патріархату. Додали, що вибір церкви саме Моспатріархату був викликаний тим, що це було актуальним питанням на той час у зв’язку з наданням Томосу Православній церкві України.

  За даними досудового розслідування, на початку лютого 2019 року із обвинуваченим на зв’язок вийшов бойовик терористичної організації «ДНР» і запропонував за грошову винагороду інсценувати напади на церкву Московського патріархату в Україні з боку мирян новоствореної Православної церкви України. Крім цього, терорист поставив обов’язкову умову: готовий заплатити 30 тисяч гривень, якщо кадри нападу на релігійну споруду отримають розголос у засобах масової інформації. Після цього обвинувачений погодився.

  Для виконання завдання пособник терориста підшукав двох знайомих, котрі за 15 тисяч гривень погодилися підпалити храм Апостола Івана Богослова, що належить РПЦвУ (Запоріжжя, вулиця Товариська, 76). За день до злочину обвинувачений передав їм завдаток на суму 280 гривень.

  Вночі 16 лютого 2019 року обоє виконавців прибули до будівлі храму. За попередньою домовленістю, вони мали полити стіну церкви бензином і підпалити, зняти відео та переслати цей відеофайл обвинуваченому. Однак один із виконавців в останній момент передумав підпалювати храм. Замість цього на пустирі знайшов ганчірку, обмотав нею гілку, зробивши таким чином смолоскип, підпалив і зняв відео, як вона горить на тлі стіни церкви. Після цього обох виконавців викрили співробітники Служби безпеки України.

  Під час допиту в суді обвинувачений вини не визнав. Він підтвердив, що йому зателефонував знайомий і попросив за винагороду зімітувати підпал церкви. Далі чоловік вийшов на двох знайомих, котрі погодилися виконати його прохання. Також він підтвердив, що його знайомий (бойовик «ДНР» – ред.) перерахував на картку іншої особи 500 доларів США і 2 тисячі гривень за реалізацію плану з імітації підпалу. Тому обвинувачений просив суд виправдати його, адже церкві не було завдано збитків.

  Крім цього, суд допитав колишню дружину бойовика «ДНР», який стояв за вказаною організацією підпалу храму в Запоріжжі. З її слів, колишній чоловік мешкає у Донецькій області і є членом терористичної організації «ДНР».

  Суд дійшов висновків, що вина обвинуваченого є доведеною. Отже, він своїми діями скоїв закінчений замах на організацію вчинення терористичного акту, який створював небезпеку заподіяння значної майнової шкоди з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, вчинений за попередньою змовою групою осіб.

  Також суд залишив обвинуваченого під вартою до набрання вироком законної сили.

  Найсвіжіше

  Популярне