Середа, 8 Грудня, 2021
Бiльше

  “У ті дні ми ствердилися як держава”, – предстоятель ПЦУ звернувся до українців з нагоди Дня Гідності та Свободи

  “21 листопада – водночас урочиста і болісна для українського народу дата”, – такими словами звернувся до українського народу предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній з нагоди Дня Гідності та Свободи, який традиційно відзначається щорічно 21 листопада.

  “Урочиста – адже це день початку Революції Гідності, революції, яка підтвердила європейську самоідентичність нашої країни, непоборне прагнення українського народу до честі та справедливості, незламність духу та здатність протистояти тим, хто вважає себе вправі зазіхати на нашу свободу. Болісна – адже, на жаль, ми переконалися тоді і продовжуємо переконуватися зараз, щоденно отримуючи звістки з фронту: захищати те, що ми любимо, те, у що ми віримо, обороняти свої цінності, ідеали та власну державу доводиться дорогою ціною”, – йдеться у дописі предстоятеля ПЦУ у Фейсбук.
  Митрополит Епіфаній зауважив, що попри складний спектр емоцій, День Гідності та Свободи – це все-таки свято. І якщо за формальними документами відродження української незалежності відбулося 30 років тому, то ментальне її відродження, відновлення нашої самоідентичності як українців, становлення української нації мало місце саме під час Революції Гідності.
  “Навіть зараз, коли спогади про ті події повицвіли з пам’яті, змінившись тривогами сьогодення – війною та пандемією, – важко стримати емоції, переглядаючи фото та відео з Євромайдану, перечитуючи дописи того періоди чи спілкуючись із священнослужителями та згадуючи підтримку наших героїв на барикадах. Героїв, які навіть не усвідомлювали – і, цілком можливо, не усвідомлюють і зараз – що завдяки ним відбувається ментальне і духовне відродження всієї держави. І що Михайлівський собор, який у ті тривожні дні набатом попереджав про наступ, вже невдовзі стане кафедральним собором Помісної Української православної церкви, саме існування якої для багатьох складно було навіть помислити”, – підкреслив духовний лідер.

  “У ті дні ми ствердилися як держава. І хоча за Конституцією держава відділена від Церкви, я радію, що наша Церква в усі часи була й залишається з українським народом. Віримо, що з Божим благословенням, Його підтримкою та допомогою відбудеться реінтеграція окупованих територій, і ми здобудемо справедливий мир для України. Важливо, що ми, український народ, обрали свій шлях – шлях непростий, тернистий, але шлях справедливості, честі й гідності. Шлях правди і свободи”, – наголосив митрополит Епіфаній.

  Нагадаємо, День Гі́дності та Свободи – дата, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що святкувалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005-2011 роках, поки не було скасоване указом узурпатора Віктора Януковича.

  Найсвіжіше

  Популярне