П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  1,5 тис. томів за вісім років: Розслідування злочинів Януковича і його спільників завершено

  Держбюро розслідувань завершило розслідування щодо злочинів президента-втікача Віктора Януковича та інших дев’яти високопосадовців під час акцій протесту на Майдані 2014 року.

  Розслідування тривало 8 років, за цей час зібрали з понад 1,5 тисячі томів доказів, повідомили в ДБР.

  “До складу злочинної групи високопосадовців входили міністр оборони, голова Служби безпеки України та його перший заступник – керівник Антитерористичного центру, міністр внутрішніх справ та його заступник, начальник головного управління – командувач внутрішніх військ МВС , тимчасово виконувач обов’язків начальника міліції Києва, начальник міліції громадської безпеки у Києві та командир “Беркуту”, – сказано в повідомленні.

  Усі вони підозрюються у вчиненні тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень під час масових акцій протесту, які проходили у центрі Києва з 18 до 20 лютого 2014 року.

  Через дії цієї організованої злочинної групи загинуло 76 громадян та понад 800 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

  У рамках кримінального провадження розслідувано 1019 епізодів злочинних дій.

  Стороні захисту повідомили про завершення та надали доступ до матеріалів досудового розслідування.

  Після ознайомлення захисників з матеріалами справи, обвинувальний акт скеруюють до суду для вирішення питання про розгляд справи заочно, оскільки ексвисокопосадовці з 2014 року переховуються від органів слідства та суду.

  5 листопада 2021 року президенту-втікачу Вікторові Януковичу повідомили нову підозру – як керівнику організованого злочинного угруповання. До складу групи входили колишні високопосадовці МВС, СБУ та ЗСУ.

  Окрім цього, Януковичу повідомили про підозру в організації терористичного акту відносно демонстрантів 18 лютого 2014 року.

  Найсвіжіше

  Популярне