Середа, 1 Грудня, 2021
Бiльше

  У селі на Волині після переходу до ПЦУ перше богослужіння пройшло з поліцією

  У селі Навіз Рожищенської громади пройшла перша вечірня служба під новою юрисдикцією, 14 жовтня у церкві святкували Покрову. Про це розповів очільник ініціативної групи, місцевий житель Микола Ющук.

  Як зазначає чоловік, перехід до ПЦУ був тривалим, але мирним. Хоч і точилися численні дискусії, усе відбувалося законно. У селі провели збори, де більшістю голосів вирішили перейти до ПЦУ.

  Близько півроку громада чекала на відповідні документи й лише тоді у храмі почали відбуватись богослужіння ПЦУ, пише “Район.Рожище”.

  Під час першого та другого богослужіння ПЦУ були присутні працівники поліції, аби уникнути можливих провокацій. Однак усе пройшло спокійно.

  Священник РПЦвУ Анатолій Остапчук, який служив до цього у Свято-Успенській церкві, разом з деякими парафіянами перейшли молитися у будинок, де ніхто не живе.

  За словами Миколи Ющука, священник забрав із храму чимало церковних речей, які належать громаді. Зокрема, це дорогоцінна чаша, троє риз та вінчальні вінці.

  “Тепер місцеві підприємці скидаються, збираємо пожертви у храмі, щоб купити усе необхідне для проведення богослужінь”, – зазначає місцевий житель.

  Раніше із церкви зникла Почаївська ікона Божої Матері. Саме цей інцидент і поклав у селі початок дискусії переходу до ПЦУ. Багато жителів села також були незадоволені невиправдано високими цінами, які були встановлені у храмі.

  За словами Миколи Ющука, похорон у церкві села Навіз обходився у 1500 гривень. Також родина покійного мусила заплатити за 50 свічок по 6 гривень, незалежно від того, скільки людей прийшло на службу.

  Новим священником у храмі став Володимир Гавран. Він також очолює парафію сусіднього села Боровичі.

  Найсвіжіше

  Популярне