Неділя, 16 Січня, 2022
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ освятив місце під будівництво нового кафедрального собору Львівсько-Сокальської єпархії

  Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 12 вересня у місті Львові відвідав парафію святого князя Володимира на Сихові та спільно із духовенством ПЦУ звершив чин освячення хреста й місця будівництва нового кафедрального собору Львівсько-Сокальської єпархії.

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  Після звершення чину освячення митрополит Епіфаній привітав вірян зі знаменною подією та побажав благословенних успіхів у будівництві кафедрального собору.

  «Сьогодні, закладаючи основи побудови майбутнього храму, ми молимось до Бога, щоби Господь приставив Свого ангела-охоронця та благословив освятити престіл у вже збудованому храмі. Я переконаний, що спільними зусиллями, спільною молитвою ми досягнемо успіху. Потрібен, звичайно, час. Собори будуються найперше в душі. І ви найперше збудували цей храм у власній душі. І це має своє продовження, щоби збудувати храм видимий, рукотворний, в якому, єднаючись всі у молитві, досягаємо успіху духовного. Тому нехай Господь дає сили усім, хто буде долучатися до побудови», – зокрема сказав Митрополит Епіфаній.

  Також предстоятель ПЦУ наголосив на важливості розбудови української Церкви: «Ми повинні відстояти той дар, яким ми з вами володіємо – дар свободи і незалежності. Бо ми бачимо, що зараз відбувається в тимчасово окупованому Криму та в окремих окупованих районах Донбасу. Там немає свободи, там немає демократії, там є бажання повністю витіснити присутність нашої Церкви. Бо всі добре розуміють: де українська Церква – там і українська присутність. Тому будемо робити усе від нас залежне, будемо й надалі молитися про перемогу і справедливий мир, а Господь неодмінно буде чути наші прохання. Тож нехай Боже благословення й надалі перебуває на цьому нині освяченому місці під побудову нового кафедрального собору».

  Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій у своєму слові подякував предстоятелю ПЦУ за візит, а також наголосив, що громада сьогодні радіє, як раділи перші християни на Русі.

  «Настає година, коли ми по-особливому і піднесено радіємо з того, що на наших очах народжуються наші духовні святині. Можливо, так раділи перші християни Руси-України, коли на їхніх очах князь Володимир будував Десятинну церкву», – сказав владика Димитрій.

  «Святитель Григорій Палама, говорячи про місію архієрея, каже в одній із своїх проповідей, що архієрей, який входить в місто, несе перш за все з собою євангельське благовістя. Це подія для Львова, можливо, зараз до кінця не осмислена ще нами. Але я хочу сказати, що багато-багато століть в нашому Львові такої події – поставлення хреста під майбутній кафедральний собор Православної Церкви – не було», – підкреслив владика Димитрій.

  Після освячення місця предстоятель ПЦУ, віряни і духовенство відвідали тимчасовий храм, в якому зараз молиться громада.

  Найсвіжіше

  Популярне