Субота, 24 Вересня, 2022
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ освятив пам’ятник святому Івану Вишенському в місті Судова Вишня

  Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній 11 вересня у 400 роковини з часу упокоєння преподобного Іоана Вишенського, на його малій батьківщині в Судовій Вишні, у співслужінні архієреїв, духовенства та отців-святогорців звершив освячення відновленого пам’ятника цьому преподобному борцю за православ’я. Під час Чину освячення молилися представники місцевої влади та численні парафіяни.

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  Митрополит Епіфаній, звертаючись до присутніх зазначив, що сьогодні м. Судова Вишня радіє і торжествує, адже чимало вірних разом зібралися на цьому священному місці, в Галицькій землі, щоби прославити великого подвижника і полеміста, преподобного Іоана Вишенського.

  «Як святий Іоан Предтеча, так і праведний Іоан Вишенський відстоювали Істину та йшли шляхом правди і зараз на небесах є нашими покровителями і захисниками. Символічно, що сьогодні разом з нами в храмі та біля пам‘ятника, підносять свої молитви монахи зі святої Гори Афон, де подвизався і надихався преподобний Іоан. Це свідчить, що ми єднаємось у молитві з іншими Помісними Православними Церквами. Ми маємо з вами вже визнаний статус нашої автокефальної помісної Української Православної Церкви. Ми прагнемо єднання навколо Христа з іншими народами, з іншими націями і ми з вами маємо на це повне право, як це засвідчено в Томосі про автокефалію», – сказав Митрополит Епіфаній.

  «Ми сьогодні згадуємо вашого славного земляка, який залишив по собі справді історичний слід і є зразком для наслідування, зразком, що кожен християнин молячись, трудячись і виконуючи євангельський закон любові також може осягнути вічне і блаженне життя. Все в наших руках», – підсумував предстоятель.

  Від монахів, які приїхали зі Святої Гори, слово виголосив єромонах Сисой, насельник монастиря Ксенофонт.

  На підсумування урочистостей слова вдячності виголосив митрополит Львівський Макарій. «Ми радіємо з того, що маємо Вас, молодого Предстоятеля – справжнього духовного лідера, який гідно веде нашу Помісну Церкву. Знайте, Блаженнійший, що ми Вас підтримуємо, любимо і завжди раді вітати серед нас!» – сказав митрополит.

  Святий Іван Вишенський жив приблизно у 1550 — 1621 роках. Народився у селі Вишні, що зараз є містом під назвою Судова Вишня. Свій чернечий шлях преподобний Іван Вишенський він розпочав з Афону, де пробув близько 40 років. Він написав багато апологетичних творів на захист православ’я і разом із Іовом Княгиницьким є засновником Манявського монастиря. Преподобний Іван Вишенський є другом князя Костянтина Острозького.

  Найсвіжіше

  Популярне