Середа, 26 Січня, 2022
Бiльше

  Католики закликали Зеленського негайно передати костел св.Миколая громаді

  Президента України Володимира Зеленського закликали невікладно передати в постійне користування релігійної громади — римсько-католицької парафії святого Миколая м. Києва — культової будівлі Миколаївського костелу.

  Про це йдеться у зверненні до Глави держави правлячого єпископа Київсько-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Віталія Кривицького від імені вірних парафії св. Миколая, які висловлюють глибоке занепокоєння та стурбованість ситуацією, що склалася після пожежі 3 вересня 2021 р. у храмі.

  “Протягом майже 30 років парафіяни зверталися з численними запитами, зверненнями, скаргами щодо повернення костелу св. Миколая своїй парафії, яка є єдиним історичним спадкоємцем парафії св. Миколая, що функціонувала перед радянським (совєтським – ред.) свавіллям; однак бездіяльність у передачі будівлі призводить до непоправних наслідків”, говориться в документі.

  Владика Віталій нагадує, що Указом Президента України від 18 серпня 2020 р. № 329 Кабінет Міністрів України був зобов’язаний забезпечити реалізацію проєкту «Будинок музики». На виконання цього Указу Кабінет Міністрів України ухвалив Розпорядження від 16 вересня 2020 р. № 1203-р, яким зобов’язав Міністерство культури та інформаційної політики забезпечити переміщення ДП «Національний будинок органної та камерної музики України» до новозбудованого Будинку музики та, відповідно, передати в постійне безоплатне користування релігійній організації «Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви у м. Києві» об’єкт нерухомого майна — будівлю костелу святого Миколая.

  “Однак протягом року від моменту ухвалення Указу Президента України та Розпорядження КМУ не було вчинено жодних дій щодо реалізації проекту «Будинок музики» шляхом нового будівництва. Більше того, учасники робочої групи не напрацювали та не втілили жодних заходів, спрямованих на порятунок приміщення храму та захисту його від руйнувань”, – наголошується у зверненні.

  Десятиліттями католицька спільнота в Україні зі зрозумінням ставилася до потреб НБОКМ і погодилася, що перенесення органу і творчих колективів до інших культурних закладів є складним процесом. Однак (і це ми заявляємо не без суму) після пожежі костел перебуває в аварійному стані і не надається до користування — як представниками Будинку органної музики, так і парафією.

  “Ініціатива Міністерства культури зі збору коштів на відбудову костелу викликала неабиякий резонанс у релігійній спільноті та серед суспільства. У програмі відбудови зазначено окремим пунктом заміну органу, а це означає бажання Міністерства культури вкотре заморозити питання повернення храму та зробити передання неможливим, знову на цілі десятиліття, поки Україна нарешті не досягне статусу правової держави”, – зазначає єпископ.

  “Я закликаю до Вас, Пане Президенте, посприяти процесові повернення справедливості щодо парафії та храму, оскільки цей процес пройшов пункт неповернення і немає сенсу чекати на 2023 рік. Тим більш, що затягування процедури повернення викликає дедалі більший резонанс у суспільстві, як і протистояння різних гілок влади. Храм створений для того, щоб єднати людей з Богом та один з одним. Допоможіть нам, просимо, щоби храм св. Миколая виконував місію, задля якої був побудований на початку минулого століття. Тоді, як і тепер, храми та пастирська робота у них відіграють велику роль задля українського суспільства”, – підсумовується у зверненні.

  Найсвіжіше

  Популярне