Субота, 13 Квітня, 2024
Бiльше

  Утиски окупантів тривають: У Криму священика ПЦУ оштрафували за звершення богослужіння

  На передодні Дня незалежності України та у день відкриття в Києві саміту «Кримська платформа» на окупованому півострові влада держави-агресора винесла судове рішення щодо священника Православної Церкви України.

  Про це повідомляє інтернет-видання «Голос Криму».

  За рішенням підконтрольного окупаційній російській владі Білогірського суду архімандрит ПЦУ Даміан за нібито «незаконне богослужіння» повинен сплатити штраф у розмірі 15000 рублів.

  «Суд» заслухав сторону обвинувачення та їх свідків і одразу ж, не надавши слово захисту та обвинуваченому, ухвалив рішення про штраф.

  «Навіть лжесвідки не змогли назвати жодного факту “незаконного місіонерства” з моєї сторони. Я жодним словом не обмовився з цими “вовками”, що прийшли в храм, оскільки вже розпочав служити літургію. Але і це не стало аргументом… Вирок був винесений настільки швидко, що склалося тверде переконання, що це рішення – штраф 15000 руб. за службу Богу – був написаний заздалегідь… На моє наполегливе прохання прокоментувати вирок мировий суддя не відреагував. Мені цікавило і цікавить одне питання –  на підставі цього рішення я маю право і надалі служити в Кримській єпархії Православної Церкви України чи я тепер повинен покинути Крим, щоб залишатися священиком, який служить? На це питання я не зміг отримати відповіді, адже суддя втік від мене прикриваючись охороною», – прокоментував рішення окупаційного суду архімандрит Даміан.

  Адвокат священника Сергій Заєць, який представляє інтереси Кримської єпархії ПЦУ в Європейському суді з прав людини, у своєму дописі на сторінці у Фейсбук зауважив: «Судове рішення буде оскаржено, однак якщо воно залишиться в силі, то це буде означати непряму заборону на богослужіння в храмі ПЦУ в с. Балки Білогірського району. Точніше, що кожна спроба богослужіння може коштувати до 50 тис. руб».

  Фото: Голос Криму

  Найсвіжіше

  Популярне