Понеділок, 30 Січня, 2023
Бiльше

  Сьогодні православні святкують Преображення Господнє

  19 серпня православні і греко-католики відзначають одне із дванадцяти великих свят – Преображення Господа Бога і Спасителя Ісуса Христа. Свято встановлене на згадку про подію явлення Божественної слави Ісуса Христа своїм учням – апостолам Петру, Якову та Іоану на горі Фавор, щоби укріпити їхню віру.

  «Незважаючи на те, що вшанування Преображення Господнього випадає на час доволі суворого Успенського посту, воно для християн завжди є радісним і світлим святом. Відзначається за сорок днів до іншого дванадесятого свята – Воздвиження Хреста Господнього, яке нагадує про Голгофську жертву Спасителя, на яку Він пішов після Преображення», – пояснили в Православній Церкві України.

  Грецькою мовою μεταμόρφωσι (Преображення) означає «перетворення, зміна форми».

  Ісус Христос явив у нематеріальному світлі Свою Божественну славу трьом учням-апостолам, і вони удостоїлися почути голос Бога-Отця: «Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте» (Мф. 17: 5). З Євангелія відомо, що учні, ставши свідками чудесного Преображення Господнього, «впали ниць і дуже полякались. Але Ісус підійшов, доторкнувся до них і сказав: встаньте і не бійтеся» (Мф. 17: 6 – 7). Так дотик Бога лікує людські серця від усякого страху й сум’яття, даруючи натомість спокій і силу.

  «Те світло, яке побачили на Фаворі Його учні, – то Божественна благодать, що освячує і просвічує кожну людину, і завдяки якій ми оновлюємося, відроджуємося для життя вічного. Тож, відзначаючи сьогоднішнє свято, просімо у Господа духовного преображення для наших душ, щоб і ми осягнули істинну радість і щастя життя у Бозі», – підсумували в ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне