Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Кабмін найближчими днями ухвалить санкції за тиск на ПЦУ в окупованому Криму

  Мінреінтеграції підготувало пакет санкцій щодо осіб, які перешкоджають діяльності Православної Церкви України в окупованому Криму. Очікується, що уряд погодить санкції найближчими днями.

  Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Мінреінтеграції.

  У неділю, 8 серпня, представники так званого “Центру протидії екстремізму” російського окупаційного режиму у Криму на чолі з майором Горєвановим увірвалися до монастиря Святого Димитрія Солунського Кримської єпархії ПЦУ, що знаходиться у с. Балки, Білогірського району.

  Російські силовики насильно змусили настоятеля монастиря архімандрита Даміана зупинити богослужіння. На усіх учасників богослужіння склали протоколи.

  Мінреінтеграції розцінює це як черговий акт тиску з боку російської окупаційної адміністрації на мешканців Криму.

  “З 2014 року окупанти насильницькими методами витісняють українську церкву з тимчасово окупованого Кримського півострова. За все це свавілля держава-окупант та конкретні особи мають нести відповідальність… Наразі Мінреінтеграції вже підготувало санкційний пакет щодо осіб, які перешкоджають діяльності ПЦУ, очікується, що його ухвалення Кабінетом міністрів відбудеться найближчими днями”, – повідомив заступник міністра Ігор Яременко

  Санкції стосуватимуться суддів РФ та інших посадових осіб, які причетні до переслідування громади ПЦУ в Криму. Зокрема, незаконного відчуження приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги у м. Сімферополі, інших культових споруд, пошкодження церковного майна, переслідування громади.

  Найсвіжіше

  Популярне