Четвер, 20 Січня, 2022
Бiльше

  Київська Русь – це мати нашої історії. І дуже далеким родичам не потрібно зазіхати на її спадок – Зеленський

  Президент України Володимир Зеленський привітав українців з Днем Хрещення Київської Русі – України.

  День Хрещення Київської Русі – України – офіційна, а головне – історично справедлива назва свята, яка акцентує нерозривність двох держав. “Між Київською Руссю та Україною – тисяча років і один знак. У тексті відповідного указу Президента України між ними стоїть тире. І це не просто розділовий знак. Це знак того, що Україна є спадкоємицею однієї з наймогутніших держав середньовічної Європи. В її столиці, яка є столицею сучасної України, розпочалась історія християнства у Східній Європі, коли 1033 роки тому Великий князь Київський Володимир охрестив Київську Русь. Київську Русь – Україну”, – наголосив Глава держави.

  Володимир Зеленський зазначив, що це не частина нашої історії, це і є наша історія і нам не треба доводити це історичними трактатами, роботами, статтями. “Бо наші докази не на папері, а в металі й камені. Не в міфах і легендах, а в наших містах і на наших вулицях. Це Переяслав, Луцьк, Володимир-Волинський, Галич, Новгород-Сіверський, Бахмач та багато інших міст України, збудованих за часів Київської Русі”, – підкреслив президент.

  “І це, на мій погляд, одна з речей, яка свідчить про головне – про історичну єдність усіх українців. Одна з речей, яка свідчить, що всі українці, з будь-якого куточка України, – це один великий народ. Український народ. Ці слова – не данина кон’юнктурі, а данина правді та справедливості. Київська Русь – це мати нашої історії. 24 області України та півострів Крим – її рідні діти. І вони по праву – її спадкоємці. А двоюрідним племінникам і дуже далеким родичам не потрібно зазіхати на її спадок. І намагатися довести свою причетність до історії тисячі років і тисячі подій, перебуваючи від місць, де вони відбувалися, за тисячі кілометрів”, – наголосив Володимир Зеленський.

  Він нагадав, що Великий князь Київський має значну повагу серед усіх церков та конфесій: Володимир Хреститель канонізований і православною, і католицькою церквами як рівноапостольний святий.

  “Можна сказати, що саме завдяки йому в сучасній Україні є місце всім церквам і конфесіям. Ніде у світі фактично немає аналогів української Ради церков, до якої входять усі православні, греко-католицькі, римо-католицькі, протестантські, євангельські церкви, іудейське та мусульманське релігійні об’єднання”, – підкреслив Глава держави.

  Найсвіжіше

  Популярне