П’ятниця, 23 Лютого, 2024
Бiльше

  Епіфаній: Хрещення Русі-України відкрило доступ до книг, досягнень науки і Європи

  Предстоятель Православної Церкви України звернувся до вірян, напередодні великого духовного свята – 1033-я річниці Хрещення Руси-України святим Володимиром Великим. Цю подію митрополит Епіфаній назвав «наріжним каменем нашої духовної та державної незалежності».

  Він нагадав, що Хрещенню Руси-України 988 року передувала майже тисячолітня історія поширення християнства у наших землях. У І столітті слово Боже до наших предків приніс святий апостол Андрій Первозванний. Загальновідомо і про перших християн у Криму, і про перші християнські громади на іншій території нинішньої України, і про скіфську православну єпархію, глава якої був учасником Першого Вселенського собору.

  «І ось у 988 році звершується справді вікопомна подія історичного значення – Русь офіційно стає християнською державою. Що дало християнство тогочасній Київській державі? Найперше – пізнання Богоодкровенної істини, долучення до єдиної Христової Церкви, оновлення через євангельську проповідь і таїнства, тобто міцну духовну основу для життя та розвитку. Розбудова держави на основі християнських цінностей дозволила Руси-Україні вийти на новий рівень міжнародних стосунків, рівноправно взаємодіяти з європейським світом. У самій Київській державі поширилося просвітництво, відкрилася можливість для долучення до скарбів світової цивілізації – до книг, досягнень науки, до архітектури, монументального мистецтва, співу. На засадах милосердя і людинолюбності реформувалося право та законодавство. Позитивні зміни сталися в усіх сферах життя суспільства – як на загальнодержавному рівні, так і на рівні кожної окремої родини», – йдеться у дописі митрополита Епіфанія у Фейсбуці.

  За словами предстоятеля ПЦУ, подальша історія України лише закріпила ці надважливі аспекти творення нашої державності.

  «У важкі часи втрати незалежності Церква продовжувала тяглість традиції, оберігала самоідентифікацію та духовно-культурну унікальність нашого народу. Віра надихала наших предків козаків, українських просвітителів, борців за свободу до праці та звитяги заради кращого майбутнього України. Від глибини століть і до сьогодні Українська Церква засвідчила словом і ділом, що віра є міцним духовним підґрунтям для нашої незалежності та понад тисячолітнього існування нашого народу як народу християнського і європейського», – підкреслив він.

  Митрополит Епіфаній закликав вірян молитовно підійти до святкування 1033 річниці Хрещення Русі-України усвідомлюючи, яке глибоке і славне коріння ми маєм

  Всеукраїнська молитва лунатиме в кожному куточку нашої незалежної України – славної спадкоємиці Київської держави.

  «На жаль, через загрозу нової хвилі пандемії цьогоріч ми святкуватимемо в Києві без організації паломництва та традиційного масштабного Хресного ходу. Але вірю, що в цей важливий для нас день всі ми, попри відстань, будемо єдиними вустами дякувати Господу за всі Його благодіяння щодо нас. Ми молитимемося за справедливий мир в Україні, об’єднані любов’ю до Бога і до ближніх, до рідної Церкви і до українського народу. І нехай Господь здійснить те, про що ми просимо, на благо. Слава Ісусу Христу!», – підсумував предстоятель Православної Церкви України.

  Нагадаємо, Православна Церква України запросила вірних до святкування Хрещення Русі-України у Києві.

  Найсвіжіше

  Популярне