Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  Конфлікт між РПЦ та мешканцями Рязані набуває розмаху: Активісти записали відеозвернення до Путіна

  Відеозвернення на пряму лінію президента Російської Федерації Владіміра Путіна записали батьки учнів школи №6 міста Рязань, де посилюється конфлікт навколо будівлі навчального закладу, яку згідно з рішенням суду мають передати у власність Російській православній церкві.

  Нагадаємо, наприкінці жовтня 2020 року рязанський митрополит РПЦ Марк (Головков) заявив, що будівля школи №6 має належати церкві, оскільки колись в ній розташовувалась духовна семінарія.

  Після цього, рязанський депутат Держдуми Дєніс Сідоров та численна група місцевих мешканців виступили на захист навчального закладу, який являється єдиним у регіоні, де вивчають французьку мову. Однак, 4 червня Арбітражний суд Рязанської області прийняв рішення про передачу будівлі школи №6 з поглибленим вивченням французької мови Російській православній церкві.

  У червні 2021 року у місті відбулась низка протестних акцій, однак РПЦ вперто не збирається поступатись у боротьбі за право власності на будівлю школи.

  Як інформує “REGNUM”, у відеоролику батьки пояснюють, що діти опинились у заручниках ситуації, де Рязанська єпархія судиться з адміністрацією міста за будівлю школи.

  “У нашому місті наявна гостра нестача шкіл, в школі №6 навчається близько 600 дітей з навколишніх вулиць, других шкіл у пішій доступності в даному районі немає. У випадку передачі будівлі Рязанській єпархії школа №6 ризикує потрапити під повне розформування та зникнення. Просимо вас, Владімір Владіміровіч, втрутитись у ситуацію і вирішити її на користь наших дітей”, – зазначають батьки, які змушені протистояти титанічним майновим апетитам РПЦ.

  На додачу, у виданні підкреслили, що мерія оскаржує рішення суду, що було прийняте на користь РПЦ, а єпархії було запропоновано чотири альтернативні варіанти будівель. Та попри всі намагання міської влади, РПЦ рішуче не поступається і не враховує інтереси дітей.

  Найсвіжіше

  Популярне