Неділя, 24 Жовтня, 2021
Бiльше

  Після Томосу, РПЦвУ втратила сенс існування, тому в них істерика, – богослов Кирило Говорун

  Після надання Томосу про автокефалію помісній Українській Православній Церкві у РПЦвУ почалася істерика, яка продовжує наростати. Це проявляється в зневазі і образах Вселенського Патріарха Варфоломія, якого представники Моспатріархату почали називати світським ім’ям, що є неприйнятним у церковному етикеті.

  Професор, богослов, архімандрит Кирило Говорун зазначив, що «така істерія і абсолютно нецерковна поведінка з боку єрархії насамперед відбувається в Україні, а не в Росії». «В Росії єрархи, які не погоджуються з Патріархом Варфоломієм, якось себе стримують, демонструють більшу культуру міжправославного спілкування і просто церковного етикету, аніж наші святителі українські», – зазначив богослов в інтерв’ю Детектор.UA, передає «Релігійна правда».

  На думку Говоруна, цю істеричну поведінку можна пояснити теорією про те, що люди намагаються знайти сенс свого існування: «Навіщо вони тут, якщо іншу Церкву визнає Світове Православ’я?». Архімандрит Кирило Говорун впевнений, що це питання ідентичності представників УПЦ МП.

  «Ідентичність УПЦ МП будувалася на тому, що цю Церкву визнає православний світ. Свого часу, коли я був у цій Церкві головою відділу міжцерковних зв’язків, ми приділяли цьому дуже багато уваги. Це було головне завдання – забезпечити визнання, комунікацію з православним світом. Це був сенс нашого існування в Україні — як ми пояснювали іншим, чому ми тут — через те, що нас визнає Світове Православ’я. А тепер Світове Православ’я починає визнавати ПЦУ. Який тоді сенс нашого існування?» – пояснив позаштатний клірик РПЦ, Кирило Говорун.

  Він зауважив, що у цій ситуації духовенство РПЦвУ може піти кількома шляхами, але усі вони, на жаль, є неконструктивними.

  «Перший шлях — просто ігнорувати. Другий шлях – доводити, що, незважаючи на визнання, вони (ПЦУ, – ред.) все одно неканонічні, неблагодатні. Це те, що намагається зробити більшість. Або [третій шлях] — перебувати в істерії, накачувати людей, вводити людей у цей стан істерії. Це можна робити лише такою сильною лексикою, обсценною», – сказав архімандрит Кирило.

  Він уточнив, що грецьке слово «істерія» означає буквально брак чогось дуже важливого — виховання, духовності тощо.

  «Коли чогось не вистачає, людина впадає в істерику. Просто брак сенсу свого існування — навіщо ми існуємо як церковна структура за умови, якщо Світове Православ’я визнає іншу Церкву?» – додав клірик.

  Нагадаємо, архімандрит Кирило Говорун впевнений, що більшість Помісних Церков готові визнати ПЦУ, лише чекають зменшення напруги між Вселенським і Московським патріархатами.

  Найсвіжіше

  Популярне