Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  Глава Католицької церкви заборонив єпископам отримувати подарунки, дорожчі за 40 євро

  Повного розкриття економічної інформації про всіх єрархів Церкви, включаючи кардиналів, зажадав папа Франциск в розпорядженні, виданому в середині травня. У цьому документі понтифік також зазначає, що ніхто з єпископату не може приймати особисті подарунки на суму понад 40 євро.

  Нове правило поширюється також і на всіх службовців Римської курії, держави-міста Ватикан і пов’язаних з ними структур, повідомляє 21 травня «Vatican News», передає credo.press.

  Практика дарування подарунків католицьким священникам привела до кількох скандалів в Римсько-Католицькій Церкві в останні роки.

  Папа Франциск наказав керівництву Святого Престолу, від кардиналів до заступників керівників структур, а також всім тим, хто виконує функції у сфері правосуддя та контролю, підписати декларацію, яка підтверджує, що вони не мають судових вироків у Ватикані або інших країнах, що відносно них не ведеться розслідувань за звинуваченнями в корупції, шахрайстві, тероризмі, відмиванні грошей, експлуатації неповнолітніх, ухиленні від сплати податків. Таку декларацію потрібно буде подавати кожні два роки.

  Єпископи РКЦ і керівники держави-міста Ватикан повинні підтвердити, що у них немає грошей, інвестицій або акцій в структурах або підприємствах, розташованих в країнах з високим рівнем відмивання грошей або фінансування тероризму, що їх власність має законне походження, що вони не інвестують і не містять акцій компаній, діяльність яких суперечить соціальному вченню Церкви.

  За правдивістю заявлених даних буде стежити секретаріат Ватикану з економічних питань. У разі розкриття неправдивої інформації Святий Престол залишає за собою право звільнити співробітника і зажадати компенсацію збитку.

  Найсвіжіше

  Популярне