Американська художниця українського походження Дарія Гулак-Кульчицька (Daria Hulak-Kulchytsky) відома своїми іконами, на яких зобразила Матір Божу та Ісуса Христа у вишиванках ще до того, як це стало популярним.
Про це повідомляє Духовна велич Львова.
![](https://i0.wp.com/df.news/wp-content/uploads/2021/05/10004.jpg?resize=696%2C920&ssl=1)
Її роботи виконані в 1990-х роках, але за стилістикою та кольорами перегукуються з давнішими українськими іконами і сприймаються дуже природно, як питомо українські.
Недарма з ікон п. Дарії було створено низку листівок американським видавництвом “Хвилі Дністра” у Клівленді (Огайо, США) у серії “Українське Різдво”, які продавалися не лише у США, а й інших країнах, зокрема Канаді та Китаї.
Водночас українські майстрині-вишивальниці створили за її роботами схеми для вишивки, які досі є популярними у тематичних спільнотах, щоправда, назва переінакшилася і вони відомі як “гуцульські мадонни”.
![](https://i0.wp.com/df.news/wp-content/uploads/2021/05/4020.jpg?resize=696%2C928&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/df.news/wp-content/uploads/2021/05/136404556_1046546032518006_6135081661353671999_n.jpg?resize=696%2C928&ssl=1)