Понеділок, 4 Липня, 2022
Бiльше

  Апеляційний суд відмовився скасувати новий український правопис

  Шостий апеляційний адміністративний суд 11 травня задовольнив апеляцію Кабінету Міністрів та скасував рішення Окружного адміністративного суду Києва, який визнав протиправною постанову уряду «Питання Українського правопису».

  Про це повідомила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць. «Рішення ОАСК скасоване і одночасно відмовлено в задоволенні позову повністю», – розповіла Коломієць.

  Оновлений правопис був схвалений Кабміном 22 травня 2019 року, а діяти він почав з 3 червня 2019 року. Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України, передає «Детектор медіа».

  У червні 2019 року до Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов від жінки, яка звернулась до суду в інтересах своєї доньки – учениці 7-го класу. Вона стверджувала, що Кабмін діяв поза межами повноважень і «не врахував реального стану розвитку української мови, що ускладнить її вивчення та грамотне використання».

  У вересні того ж року ОАСК отримав ще один позов щодо скасування нового українського правопису. Позов подала ГО «Правова держава», очільником якої є адвокат Ростислав Кравець – «фігурує на плівках з кабінету голови ОАСК Павла Вовка, де його ГО використовують для подачі позовів та заяв у яких зацікавлений сам Вовк». На думку позивача, уряд діяв поза межами своїх повноважень, коли схвалив нову редакцію правопису.

  Окружний адміністративний суд Києва 28 січня визнав протиправною та нечинною постанову уряду, якою затвердили український правопис у новій редакції. 12 березня 2021 року Міністерство юстиції оскаржило рішення ОАСК.

  Найсвіжіше

  Популярне