П’ятниця, 30 Липня, 2021
Бiльше

  У Києві можуть знести храм РПЦвУ біля Національного музею історії України

  Національний музей історії України вимагає знесення самочинно збудованої на його території каплиці Російської православної Церкви в Україні і скасування запису про державну реєстрацію права власності на неї. Про це свідчить ухвала Господарського суду м. Києва від 8 лютого, повідомляє видання nashigroshi.org.

  Каплиця має 133,2 м2 і розташовується на вул. Володимирська 2, біля Національного музею. Суд прийняв позовну заяву музею до розгляду у липні 2020 року.

  На початку грудня суд задовольнив клопотання музею і призначив судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції, яке має вирішити, чи розташована каплиця в межах території ділянки площею 2,32 га по вул. Володимирська, 2, що перебуває у постійному користуванні Національного музею історії України.

  На час проведення судової експертизи провадження у справі було зупинено.

  8 лютого суд поновив розгляд справи, оскільки експерт витребував додаткові матеріали, а саме – завірену належним чином копію технічної документації із землеустрою, за якою була сформована та внесена до бази даних Держгеокадастру ділянка площею 2,32 га по вул. Володимирській, 2.

  Крім того, суд призначив на 17 березня підготовче засідання. На ньому, зокрема, планується розв’язати питання щодо долучення до виконання судової експертизи ще двох інженерів-геодезистів.

  Нагадаємо, у 2013 році Релігійна громада Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва зареєструвала за собою право власності на нерухоме майно – каплицю площею 133, 2 кв м на вул. Володимирська, 2.

  Фото: Лівий Берег

  Раніше ми повідомляли, про щонайменше чверть київських храмів РПЦвУ, які побудовані з порушенням законодавства. Також український суд у 2019 році повернув громадянство скандальному єпископу РПЦвУ Гедеону з російським паспортом, який є настоятелем вищезгаданого Десятинного храму.

  Найсвіжіше

  Популярне