Середа, 7 Червня, 2023
Бiльше

  Професорку педуніверситету, яка називала закон про мову “звичайним фашизмом”, відсторонили від занять

  Професорка культурології Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова наразі є відстороненою від проведення занять зі студентами. Її викладені в публічному доступі лекції вивчаються експертами.

  Про це повідомляє Еспресо.TV. з посиланням на допис Євгенії Більченко на її сторінці у фейсбуці.

  Перевіряючих професорка називає “робочою групою невідомих експертів з невідомих мені організацій”.

  Не звільнили. Не можуть мене звільнити: немає такої статті “за пост у фейсбуці”. Всі мої 28 навчальних програм – в порядку (так, вам не почулося). Тимчасово відсторонили від викладання. Вчуся в’язати гачком. Є спроба надати справі політичного оберту і від мовного цькування перейти до пошуку “неблагонадійної” інформації в моїх відкритих лекціях“, – заявила викладачка.

  Інформація щодо діяльності робочої групи є й на університетському сайті.

  Своєю чергою Більченко продовжує писати на тему властивого їй бачення України, Росії та майбутнього.

  Зокрема, вона оприлюднила “Лист вчителю”, де вибачилась за те, що підтримувала Майдан, перед своїм науковим керівником Віктором Малаховим, котрий з політичних міркувань виїхав з України після Революції Гідності, й погодилася з ним у тому, що Росію не можна ділити на “гарну” й “погану”, а відмежовування від Росії нібито призведе до появи на місці на місці України “чужої країни”, “чужої” для них обох та для “багатьох співвітчизників”.

  Скрін допису Більченко

  Я хочу процитувати те, що ти написав, мій великий учитель, мій великий український вчений:

  “Ні-ні, в кінці кінців така “Україна без Росії” приречена, звісно ж, стати реальністю, і ознак руху в цьому напрямку більш ніж достатньо, але для мене, та й напевно і для багатьох моїх співвітчизників, це буде вже країна чужа. Чужа на світі країна, країна рідних до болю запахів і кольорів, затишних левад, верб над тихими заплавами, милих знайомих людей з нелюбими і незнайомими словами на вустах і думками, які я більше вгадувати і розділяти не вмію. Чужа, чужа… ” (Віктор Малахов)“, – пише Більченко.

  Тим часом на публічні виступи Більченко продовжують реагувати студенти.

  Так, магістрантка факультету політології і права цього університету Аліса Коверда підготувала юридичний аналіз дій та заяв Євгенії Більченко обсягом три сторінки, який вона у форматі відкритого листа надіслала у деканат.

  На думку Коверди, конфліктну ситуацію з Більченко слід вирішувати виключно в правовій площині на підставі чинного українського законодавства.

  Разом з тим, “невжиття заходів щодо цієї ситуації призведе до знецінення дипломів”, наголосила Коверда.

  Еспресо.TV нагадує, що це не перший скандал такого роду з викладачами Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.

  2016 року в медіа та громадському просторі було активне обговорення поїздки в окупований Крим на науково-практичну конференцію професорки кафедри російської мови Ірини Зайцевої. Крім того, в ЗМІ повідомлялося, що Зайцева працювала паралельно на окупованих територіях в так званій “Луганській державній академії культури і мистецтв ім. Матусовського”.

  Ще двоє викладачок університету ім. Драгоманова під час війни хизувалися у соцмережах світлинами з Червоної площі у Москві.

  Очолює університет колишній член Компартії СРСР Віктор Андрущенко, філософ, в минулому – спеціаліст з марксизму-ленінізму. Його кандидатська дисертація називалася “Основні закономірності соціалізації особистості при соціалізмі” (1979), а перша наукова монографія – “Людина в системі культури розвинутого соціалізму” (1984).

  Як заявляє Більченко, ректор пообіцяв їй, що не звільнятиме її, а в ректораті скаргами на неї “підтираються”.

  Найсвіжіше

  Популярне