Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Очільниця Мінветеранів обговорила з дипломатами США розвиток ветеранських проєктів

  29 січня відбулась онлайн-зустріч міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, Директором Місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом та представниками Посольства США в Україні.

  Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті відомства.

  Під час діалогу, Лапутіна наголосила, що Мінветеранів має поступово переходити від пострадянської моделі соціального захисту ветеранів і формувати політику повноцінної реінтеграції захисників України у мирне життя.

  “Одне з головних завдань – побудувати державну систему інтеграції ветеранів як успішних та активних представників громад. Нинішні ветерани – це активне ядро суспільства, яке завжди готове знову стати на захист своєї країни. Наша мета – сприяти їх подальшій реалізації в суспільному житті”, – розповіла вона.

  Міністерка подякувала американським колегам за постійну експертно-консультативну підтримку з питань реадаптації захисників України та  допомогу в  створенні Єдиного державного реєстру учасників бойових дій. При цьому, за її словами, досвід США у вказаних питаннях стратегічно важливий для України.

  У свою чергу, Директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп розповів про Програму психологічної допомоги СЕТА для ветеранів та їхніх родин. Ця програма підтримує ветеранів у період після закінчення військової служби та повернення до мирного життя. Зараз до цієї програми залучено понад 30 консультантів у Києві, Запоріжжі та Харкові, які проводять онлайн-семінари для ветеранів, ветеранок та членів сімей ветеранів із усіх областей України.

  Принагідно сторони обговорили програми, які у США вже показали свою ефективність, і домовились про поглиблення співпраці України та США щодо розвитку ветеранських проєтків.

  Найсвіжіше

  Популярне